Autor Tema: Kako poboljšati stanje u našem hokeju  (Posjeta: 155548 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ggbg

• Gost
Odg: Kako poboljšati stanje u našem hokeju
« Odgovori #3060 u: 24. Srpanj, 2016, 18:04:56 »
U21 igrači mogu igrati dvije lige ( slo ligu i EBYSL). U18 tek neki mogu igrati (igrati znači imati neku ulogu, ne gledati s klupe) EBYSL, ali u svakom slučaju ostaje nam više od pola reprezentacije koju čine igrači koji ne igraju s tim da ovaj put nemamo nekog prvoklasnog golmana da spašava stvar.
Lijepo je misliti da će se nadležni potruditi da se igrači adekvatno rasporede, ali vidjeli smo kako to ide prošle godine... overage igrači igraju EBYSL, seniorima nedostaju igrači za popuniti kvotu, a mlađi (do 18) ostaju na suhom.
Možda se moglo s jednim klubom manje ili ne ići u skupi EBYSL? Novaca očito: malo ima malo nema, kako kome paše, prilika za je bila tu, Hrvatska još jednom na SP izlazi s 5 igrača (još računajte dva izostanka) dok je ostatak igrao 8 utakmica sezone PH-a koji je malo dobar, malo loš, opet: kako kome paše.
Nevjerojatno kako stalno U18 ostaje žrtveno janje, makar je iz godinu i godinu sve bolja i bolja prilika. Malo taština, malo pare, izlika se uvijek nađe.

Nagađam, ali ne vjerujem da će više od jedne linije Zvezde iz prošlogodišnjeg DPS-a zaigrati u MOL-u, ostlai su ionako igrači do 20 godina i njima je idealan DPS da ostanu u formi.

Offline Stolbun

• Registred player
  • Druga postava
« Odgovori #3061 u: 24. Srpanj, 2016, 21:40:07 »
mislim na pravi "jaki" slohokej, ne ovo sad, ovo je prošireni PH. Igraju igrači koji 6 godina nisu igrali i dominiraju. Kako je u slo ligi u redu dok treba prijaviti sve naše prosječne seniore u prosječno natjecanje, a bezveze je prijaviti U18 repku da igra jače natjecanje od PH? (puno više dobrih slovenaca igra doma U18 nego što ih igra u seniorskoj kategoriji)

Slohokej je, čak i ovakav, najjeftiniji i najučinkovitiji način poboljšanja hrvatskog seniorskog hokeja bez izgradnje niza novih klizališta i osnivanja novih klubova.

Pod tim pretpostavljam misliš i na reprezentaciju. Naravno ovisi o tome kakvi su nam ciljevi kad je nacionalna momčad u pitanju, ali ako želimo biti stabilan član D1B onda bojim se da nam Slohokej neće biti dostatan. Bolje išta nego ništa, no ekipa koja je godinama igrala Interligu, liga koja je kvalitetom daleko bliža EBEL-u nego bilo kojem izdanju Slohokeja, gubila je u D1, i ispadala, od Estonije, Litve, Nizozemske, Britanije. Istina da smo i ostajali 2008. i 2009. kada više nije bilo IL, ali jezgru repke i dalje su činili "interligaši". Spomenute reprezentacije smo po prvi puta pobjedili, s izuzetkom Estonije, tek kada smo u repku uveli KHL-ovce i EBEL-ovce. E sad ako se ekipa sa 20-ak tekmi Interlige tako provodila u D1, onda ne znam što možemo očekivati od repke koju će činiti igrači koji igraju ligu gdje, između ostalog, igraju i međusobno, te sa Zvezdom koju će vjerojatno činiti mlađi igrači i otpadnici iz Beograda. 

Si vis pacem, para bellum

Offline Drax

• Administrator - GM
  • All star
« Odgovori #3062 u: 25. Srpanj, 2016, 11:02:56 »
Pod tim pretpostavljam misliš i na reprezentaciju. Naravno ovisi o tome kakvi su nam ciljevi kad je nacionalna momčad u pitanju, ali ako želimo biti stabilan član D1B onda bojim se da nam Slohokej neće biti dostatan.

Slažem se. Zato i govorim o litvansko-estonskom modelu u kojem polovicu reprezentacije čine dečki koji igraju po Europi, a ostatak seniori iz lige poput Slohokeja. To nije idealan model, daleko od toga, ali dok se ne sagrade nova klizališta to je realnije nego pronaći pola milijuna eura za kompetitivni klub u AHL-u ili MOL-u.

ggbg

• Gost
« Odgovori #3063 u: 26. Rujan, 2016, 23:30:28 »
sad kad navodno izlazimo iz KHL-a, prilika za usporediti se sa zemljom gdje hokej nije sport broj 1:

dosadašnji nastup selekcija u slovenskim natjecanjima:
selekcija Zagreba 3-3
jedan klub iz Srbije 5-1. (što je najbitnije: s godinama rezultati rastu)
U svakoj generaciji selekcija je ispod ili na istoj poziciji kao i taj jedan klub. Beograd ima manje leda od Zagreba, imaju ga manje od mjesec dana ove sezone. Nemaju KHL.

Na rezultate očito bolje djeluje rad nego jadikovke zbog infrastrukture.  :o
Hokej je lijep sport, a najljepše je u njemu kako nagrađuje rad, a kažnjava "kmečanje".  :)

Offline Stolbun

• Registred player
  • Druga postava
Si vis pacem, para bellum

Offline Dugi_Otok

• Treća postava
  • **
« Odgovori #3065 u: 28. Studeni, 2016, 17:15:34 »
Ovo je jedna od najznačajnijih vijesti u zadnjih nekoliko godina.

ggbg

• Gost
« Odgovori #3066 u: 28. Studeni, 2016, 18:05:48 »
Ovo je jedna od najznačajnijih vijesti u zadnjih nekoliko godina.

svakako, ovdje treba gledati na sve to s oprezom, ne bi bio ni prvi ni zadnji projekt da se odgodi zbog nedostatka sredstava.
Kad se sagradi i proradi možemo slaviti

Offline bole

• Četvrta postava
  • *
« Odgovori #3067 u: 04. Siječanj, 2017, 17:29:37 »

Offline brm

• Registred player
  • All star
    • http://www.hockeycentarzagreb.hr
« Odgovori #3068 u: 28. Svibanj, 2017, 09:17:54 »
Puno je godina prošlo i teško je skupiti sve u jedan post ali zanimaju me razmišljanja onih koji danas vode svoje klince na hokej. Nekako izgleda da su svi oni odustali od polemika ovdje na forumu te da za njih ovo nije mjesto na kojem mogu razmjenjivati iskustva i ideje. Nakon toliko godina i meni je postalo besmisleno polemizirati o hrvatskom hokeju kad izgleda da je puno važnije biti stručan u procjeni kvalitete igrača iz Ebelai KHLa nego razmišljati o perspektivi hokeja u Hrvatskoj.
Ne znam točno koliko ima danas aktivnih članova na forumu ali mi se čini da će se sa odlaskom KHLa taj broj još smanjiti.
Znam da bi broj karmi trebao biti pokazatelj nekih vrijednosti pojedinih članova no mislim da njihovo uvođenje nije opravdalo njihovu svrhu. Ja sam najvjerojatnije rekorder, a najviše sam ih dobio od onih koji sve ovo već odavno ne čitaju.
Javljam se  danas jer me zanima ima li ovdje još netko tko je čitao moje postove bar u ovom topicu i zanima me ima li onih koji su se nakon toliko godina složili samnom da Ebel i KHL nisu ničim pomogli hrvatskom hokeju.
Slažem se da nisam dobro procijenio vrijeme koliko je to trajalo no volio bih čuti sve one koji su me proglašavali čangrizavcem koji nema pojma o blagodatima koje donose Ebel i KHL.
U ostavštini ta dva natjecanja mogu pronaći samo zadovoljstvo publike koja se odlično zabavljala u tom cirkusu a siguran sam da je velika većina te publike sada u nekim drugim dvoranama i u nekom drugom sportu. Neću se sad prisjećati raznih polemika o ljubiteljima hokeja,o stručnosti trenera koji vode klubove i reprezentacije, o stotinama klinaca koji i dalje nemaju prilike dovoljno igrati, ali volio bih da dobijem odgovore za koje postoje argumenti.
Mislim da ni Ebel  a pogotvo KHL nisu donijeli ništa dobro hrvatskom hokeju. Mislim da nam nisu potrebni strani treneri u reprezentacijama. Mislim da su nepotrebni stranci u reprezentacijama. I mislim da bi svi oni koji  stručno elaboriraju svoja razmišljanja i ideje trebali zasukati rukave i dati svoj konkretan doprinos hrvatskom hokeju. Pogotovo se to odnosi na one koji svakodnevno provode svoje vrijeme uz led.
Pesimista je dobro informirani optimista

Offline spužva

• Registred player
  • All star
« Odgovori #3069 u: 28. Svibanj, 2017, 13:12:38 »
Evo ja mislim da Ebel i KHL nisu donesli bas nis dobro HR hokeju.
Nazalost moj klinac nije ostal u Mladosti ,odustal je od hokeja i nasel se Kyokushinu. Hokej mu je pomogel puno u zdravstvenom smislu jer smo se rijesili ventolina zauvijek.
Sa radom sam dosta zadovoljan bil u Mladosti. Imamo dobre trenere,uvjete nemamo to se zna,klubovi se nisu makli po pitanju boljitka s mjesta na kojem su bili. Savez je katastrofa i nazalost od Med europske avanture nismo kapitalizirali ama bas nista.
Ne da nisu Mladost niti Zagreb nego kaj je najgore nije ni Medvescak.
Roditelji.... e to je prica za sebe. Kak sam jednom vec napisal bil.sam na treningu Med par puta dok sam cekal Mlad i bilo mi je nevjerovatno da te roditelje u vecini ne zanima kaj im djeca rade na ledu neg u birtiji bacaju milione iz rukava,pricaju o skijanju,lumpanju i s tim pricama valjda pokusavaju postat bolji u ocima onih drugih. To kaj mu klinac kleci 30 min na ledu i ceka da bi napravil koju vjezbu ne muci ih previse.
Bitno je da se moze pricat da ti mali trenira u Med.
Tolko o roditeljima.
Jedina svijetla tocka mogel bi bit Sisak i Samobor ak nastave ovim tempom.
Vidi se da i jedni i drugi grizu za boljitak svojih klinaca i zelim im srece na tom putu. Mozda onda i neke druge klubove natjeraju da se probude.
Naravno uz raspustanje Saveza i dolazak nekih novih ,mladjih ljudi koji ce imat volje napravit nekaj novog za Hr hokej.

Offline brm

• Registred player
  • All star
« Odgovori #3070 u: 28. Svibanj, 2017, 20:29:17 »
Evo ja mislim da Ebel i KHL nisu donesli bas nis dobro HR hokeju.
Nazalost moj klinac nije ostal u Mladosti ,odustal je od hokeja i nasel se Kyokushinu. Hokej mu je pomogel puno u zdravstvenom smislu jer smo se rijesili ventolina zauvijek.
Sa radom sam dosta zadovoljan bil u Mladosti. Imamo dobre trenere,uvjete nemamo to se zna,klubovi se nisu makli po pitanju boljitka s mjesta na kojem su bili. Savez je katastrofa i nazalost od Med europske avanture nismo kapitalizirali ama bas nista.
Ne da nisu Mladost niti Zagreb nego kaj je najgore nije ni Medvescak.
Roditelji.... e to je prica za sebe. Kak sam jednom vec napisal bil.sam na treningu Med par puta dok sam cekal Mlad i bilo mi je nevjerovatno da te roditelje u vecini ne zanima kaj im djeca rade na ledu neg u birtiji bacaju milione iz rukava,pricaju o skijanju,lumpanju i s tim pricama valjda pokusavaju postat bolji u ocima onih drugih. To kaj mu klinac kleci 30 min na ledu i ceka da bi napravil koju vjezbu ne muci ih previse.
Bitno je da se moze pricat da ti mali trenira u Med.
Tolko o roditeljima.
Jedina svijetla tocka mogel bi bit Sisak i Samobor ak nastave ovim tempom.
Vidi se da i jedni i drugi grizu za boljitak svojih klinaca i zelim im srece na tom putu. Mozda onda i neke druge klubove natjeraju da se probude.
Naravno uz raspustanje Saveza i dolazak nekih novih ,mladjih ljudi koji ce imat volje napravit nekaj novog za Hr hokej.
Hvala na odgovoru. Vjerujem da si uz bandu doživio i nešto lijepo i da ti nije žao ni jedne minute. Ti si zapravo potvrdio ono što sam ja pisao sve ove godine ali to sam nekako i očekivao od tebe.
Bilo bi mi jako interesantno čuti današnje razmišljanje onih koji su žučno branili i Ebel i KHL i istovremeno stručno objašnjavali sve prednosti cirkusa. A uz put mene pljuvali zbog toga što ne razmišljam pozitivno.
Ne vjerujem da će se netko od njih javiti jer su vjerojatno promjenili dvoranu.

Offline spužva

• Registred player
  • All star
« Odgovori #3071 u: 28. Svibanj, 2017, 21:02:10 »
Naravno da sam dozivil puno ljepih trenutaka i upoznal dosta odlicnih ljudi.
A kaj se tice kritiziranja i ja sam bil medju njima dok si nisam dal malo truda i procital "sve kaj je vec napisano"  :D  i skuzil da bez obzira kaj sam dolazil godinama na tekme u mrak velesajma i DS  prije cirkusa ustvari nisam imal pojma kakvo je stanje u hokeju.
Sve u svemu bilo mi je lijepo dolazit na treninge i gledat klince kak se muce i bore sami sa sobom al i zadovoljstvo kad su osvojili neku medaljicu na turniru ili pobjedili.
Neprocijenjivo.
Puno toga je jos bilo lijepog meni osobno kaj se tice mog klinca al to bum ostavil za sebe.
Sve u svemu zelim svima puno srece i uspjeha kaj budu ostali uz bandu sa klincima.

Offline brm

• Registred player
  • All star
« Odgovori #3072 u: 01. Lipanj, 2017, 13:32:18 »
Naravno da sam dozivil puno ljepih trenutaka i upoznal dosta odlicnih ljudi.
A kaj se tice kritiziranja i ja sam bil medju njima dok si nisam dal malo truda i procital "sve kaj je vec napisano"  :D  i skuzil da bez obzira kaj sam dolazil godinama na tekme u mrak velesajma i DS  prije cirkusa ustvari nisam imal pojma kakvo je stanje u hokeju.
Sve u svemu bilo mi je lijepo dolazit na treninge i gledat klince kak se muce i bore sami sa sobom al i zadovoljstvo kad su osvojili neku medaljicu na turniru ili pobjedili.
Neprocijenjivo.
Puno toga je jos bilo lijepog meni osobno kaj se tice mog klinca al to bum ostavil za sebe.
Sve u svemu zelim svima puno srece i uspjeha kaj budu ostali uz bandu sa klincima.

Da to je to. Slažem se s tobom pogotovo s onim o roditeljima. Kod većine njih prevladava mišljenje da su oni sve napravili s time kaj su klinca dopeljali na trening i platili članarinu. Svatko od roditeja si zapravo sam odredi granicu preko koje ga se više ništa ne tiče i onda je lako procijeniti doprinos svakog od nas. Tak ti je i s dečkima koji su pokrenuli ovaj Portal. Oni su bili ili jesu isto roditelji a čini se da će i Portal prestati postojati kad im se klinci uskoro prestanu baviti hokejem. Meni se nekak čini da se se roditelji zasitili i ovog foruma....... Od cca 1200 članova koliko ih je ovdje na popisu , javlja ihse redovno desetak i to uglavnom onih koji isto misle. Tak valjda mora biti

Offline GajniceBear

• Glavni trener
  • All star
« Odgovori #3073 u: 14. Lipanj, 2017, 18:09:27 »
kad si otjerao sve druge....