Autor Tema: Europa  (Posjeta: 133816 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
  • H in hockey stands for Hitting...
Europa
« Odgovori #1980 u: 28. Siječanj, 2018, 21:12:09 »
Nurnberg u derbiju nakon penala svladao Berlin, Munchen nastavio po “voznom redu” i došao do 100-ke.
Mannheim (nakon onog groznog razdoblja ipak oživio) je izgubio od Iserlohna (kad su stigli do 4.mjesta?).
U posljednjih 8 tekmi su upisali 6 pobjeda i vrte se tu oko pretposljednjeg mjesta za dodatne kvalifikacije..
Čini mi se ipak da bi iz te priče prije mogao ispasti Schwenninger nego oni..
A opet kak igra DEG trenutno, svi iznad mogu biti mirni?
« Zadnja izmjena: 28. Siječanj, 2018, 21:14:00 od Sakic scores »
Get a life. A HOCKEY life.
Nothing else matters.

Offline Mannheim

• Registred player
  • Druga postava
Odg: Europa
« Odgovori #1981 u: 28. Veljača, 2018, 17:32:51 »
Ove sezone se nisam imao čemu radovati kad je Mannheim u pitanju, ali evo danas su se probile neke zrake sunca. Pavel Gross od sljedeće sezone preuzima momčad, potpisao je na 3 godine. Nakon 10 godina rastaje se s Wolfsburgom gdje je napravio čudesne stvari. Samo u zadnjih 5 godina je tri puta igrao finale što je fantastično jer Wolfsburg je mali klub kojeg u prosjeku gleda oko 3000 navijača. Financijski su negdje u sredini lige, ali Gross je čuda izvodio s njima i skoro svake godine bi netko od favorita polomio zube na njima u doigravanju. Poslije Dona Jacksona sigurno najbolji trener lige. On dolazi u Mannheim koji je veliki klub, najbolji navijači u ligi, grad živi za hokej, pritisak je ogroman, ali on to sve zna jer se u neku ruku vraća kući jer je u 90-ima igrao za Mannheim i osvojio tri naslova. Prije 2-3 godine je izjavio da svi znaju koji je njegov cilj, a to je klupa Mannheima i kada su mu prošli tjedan ponudili ugovor svi su znali da neće odbiti.

Sad još Mannheim mora dovesti pravog sportskog direktora. Napokon su potjerali amerikanca Fowlera koji je godinama dovodio ocvale NHL igrače i selekcija transfera mu je bila užasna. Priča se da je presdjednik kluba bacio udicu prema Stephaneu Richeru još jednoj igračkoj legendi kluba koji je igrao baš sa Grossom u momčadi. On je godinama bio sportski direktor sada ugašenog Hamburga gdje je radio vrhunski posao. Ove sezone ga je zaposlio Eisbaren i rezultati se vide jer nakon godina lutanja Eisbaren opet izgleda kao momčad spremna za borbu za titulu.

Jan-Axel Alavaara je novi sportski direktor Mannheima. Totalno iznenađenje, ali opet ima tu i puno logike. Alavaraa je igrao tri godine za Grossa u Wolfsburgu i zna kako razmišlja i kakve igrače treba. Kao i Gross potpisao je ugovor na tri godine. Odmah je najavio da će najbolji juniori dobiti priliku u seniorskoj momčadi jer Mannheim ima najbolju školu hokeja i u skoro svakom klubu se mogu naći 3-4 bivša juniora koji nisu dobili pravu priliku. Kahun je dobar primjer te politike i na to su se navijači žalili. Koliko se može između redaka pročitati najavio je i dolazak nekoliko trenera iz švedske koji bi baš trebali pomoći juniorima u tom prijelazu u seniorski hokej.

S druge strane predsjednik kluba kaže da dolaskom Alavaare imaju jako dobar pregled skandinavskog tržišta i očito će dovoditi igrače iz tih liga, a prestati sa dovođenjem ocvalih kanađana i amerikanaca što je bila praksa bivšeg sportskog direktora i na to su navijači najviše imali primjedbe. Lova nije problem tako da se nadam da bi mogli vidjeti 3-4 vrhunska finca/šveda u Mannheimu.

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
« Odgovori #1982 u: 02. Ožujak, 2018, 22:00:52 »
Jako napet je rasplet tko će direktno u doigravanje.
Od maloprije je 6. mjesto okupirao Mannheim s istim brojem bodova kao i Wolfsburg.

Dolje je sve jasno, Dusseldorf je visokim porazom izgubio priliku da se dokopa 10.mjesta koje je večerašnjom pobjedom Schwenninger dodatno učvrstio.
Nothing else matters.

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
Europa
« Odgovori #1983 u: 04. Ožujak, 2018, 16:53:01 »
Super zanimljivo zadnje kolo a na kraju je najviše profitirao Koln.
Cijelu tekmu u priči ih je držao Wesslau s 42 obrane da bi pobjedu vrijednu direktnog plasmana u doigravanje donio Uvira.

Time je u donji dio zvisio Wolfsburg koji je čisto poražen od Schwennigera.
Bremerhaven nije imao šanse nešto postići kod do kraja ozbiljnog Berlina (6:1) dok je Iserlohn nakon velike borbe svladao Munchen u produžetku.
Mannheim je nakon 2:0 vodstva na kraju izvlačio tekmu u 6. seriji penala a sedmice su protivnicima podarili Dusseldorf i Nurnberg.

Direktno su dakle u doigravanju troznamenkasta bodovna trojka, Munchen (109), Berlin (101) i Nurnberg (100) koje na velikoj distanci slijede Ingolstadt (79), Mannheim (78) i Koln (77).

Koliko je bila “gusta” borba pokazuju i bodovi četvorke koja će morati u razigravanje za doigravanje:
Wolfsburg 76
Iserlohn 76
Bremerhaven 75
Schwenninger 74
« Zadnja izmjena: 04. Ožujak, 2018, 16:55:43 od Sakic scores »
Nothing else matters.

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
« Odgovori #1984 u: 09. Ožujak, 2018, 22:50:48 »
Iserlohn je ovoga puta bio puno bliže ali opet ne dovoljno te su “Pingvini” poslali “Pevece” na odmor dok je Wolfsburg isto napravio Schwenningeru.

Parovi su dakle:
Munchen-Bremerhaven
Ingolstadt-Mannheim
Berlin-Wolfsburg
Nurnberg-Koln
Nothing else matters.

Offline Mannheim

• Registred player
  • Druga postava
« Odgovori #1985 u: 14. Ožujak, 2018, 14:01:27 »
Nitko ni riječi o tome da će Norveška nakon 7 godina dobiti novog prvaka. Stavanger ispao u četvrtfinalu i time se završava njihova dominacija, a ujedno znači da će Norveška dati novog predstavnika u Ligu prvaka.

Offline Demitra #38

• Druga postava
  • My other car is a Zamboni.
« Odgovori #1986 u: 14. Ožujak, 2018, 15:07:22 »
Sinoć sam gledao Davos-Biel s pristranošću za Davos kao i inače i mogu reći da dugo nisam gledao dosadniju i usporeniju utakmicu na što nisam uopće navikao u NLA i s obzirom na njihovu prvu utakmicu četvrtfinala. Biel je čak i igrao dobru kvalitetnu igru, ali Davos blaga groza. Jedva su ulazili u trećinu i postavili napad onih par puta, a jedan gol koji su zabili je iz slučajno odbijanca. Nadam se da će sutra utakmica opet biti na razini prve jer je Tormanen dobro postavio momčad  Biela defanzivno.
« Zadnja izmjena: 14. Ožujak, 2018, 16:13:16 od Demitra #38 »
"Only my best friends can call me Demo,".

"No, that's not true. Anyone can call me Demo."

Pavol Demitra

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
« Odgovori #1987 u: 15. Ožujak, 2018, 10:21:45 »
Jučer krenuli i Nijemci..

Najsnažnije je odjeknula pobjeda Bremerhavena u Munchenu nakon produžetaka.
Na kraju 4:3 a izvrstan je bio Popperle (sjećamo ga se iz Sočija) s 45 obrana.

Mannheim je gubio s minimalnih 1:0 u Ingolstadtu do posljednjih devet minuta tekme a onda su sve okrenuli Wolf, Setoguchi i Kink.

Koln je pak prilično uvjerljivo svladao Nurnberg a i ovdje se istaknuo Wesslau s 36 obrana.

Prednost domaćeg leda tako je iskoristio samo Berlin koji je sredio Wolfsburg s 4:1.
Nothing else matters.

Offline Demitra #38

• Druga postava
« Odgovori #1988 u: 15. Ožujak, 2018, 23:17:14 »
Upravo završila 2. utakmica serije između Kolna i Ice Tigersa. Nakon pobjede Kolna u prvoj utakmici u gostima, ovu u Kolnu su opet uzeli gosti pobjedom u kraju 20 minutnog produžetka 2:3 tako da je serija izjednačena 1:1. Inače su mi tekme između ova dva tima jako zabavne, a tako je i ova započela - jako otvorena s puno šansi na obje strane u prve dvije trećine, iako nešto više na strani Kolna koji je prije zadnje trećine vodio 2:1 golovima Uvire i Blaira Jonesa. Važno je napomenuti i da Ehrhoff odlično igra u ovoj seriji - imao je prste u pola golova i svaki put kad je pak kod njega na plavoj nađe put do gola što se vidi po 4 assista u 2 tekme. Gol za Tigerse zabio je Mitchell nakon što je zavaljao Wesslaua u kontri, a gol za izjednačenje zabio je Pfoderl u još jednoj kontri. Šteta što su si dozvolili te jeftine propuste jer su Kolneri izgledali jako kompaktno i opasno u napadu tako da su imali ozbiljne šanse za pobjedu. Pri kraju prvog produžetka od 20 minuta pobjedu Tigersima donosi dvostruki strijelac Pfoderl nakon što mu je Fox centrirao od iza gola.

Inače upravo je završila i 3. tekma serije Davos - Biel i mogu reći pravi heartbreaker za Davos. Vodili su 2:0 golovima Rodina (drago mi je da se oporavio od 2. ozbiljne ozljede ove sezone i nadam se da će imati uspješno doigravanje s obzirom na loše zadnje dvije sezone u organizaciji Canucksa isprekidane ozljedama) nakon što su jako dobro otvorili utakmicu i uspjeli se agresivno postaviti u zoni Biela s kvalitetnim PP-om, uz to valja spomenuti i mladog Senna koji je u prve dvije trećine skidao sve što je morao osim gola za 2:1 od strane McFlickera koji je našao pak u letu prije svih ostalih i pospremio ga iza pogubljenog Gillesa. Uslijedila je katastrofalna trećina za Davos kad je Sutter izjednačio, a Rajala pospremio još dva gola za vodstvo 4:2. Na 4:3 smanjio je Nygren udarcem s plave nakon greške Hillera iza gola, a u prazan gol pak je spremio  Neuenschwander.
Važno je napomenuti da su za Davos prilike dobile mlade snage Barandun, Frehner, Weder i Jager, a izostali su iskusni(ji) Kousal, Walser, Jung i Aeschlimann.
Iskreno se nadam da bi jedan od potonja dva mogao igrati umjesto Nygrena sljedeću tekmu koji mi neopisivo diže živac u ovoj seriji. Kao jedan od rijetkih iskusnih u Davosovoj obrani i igrač koji bi trebao biti primjer drugima, non-stop se kači s Bielovim igračima i uzima glupe i bespotrebne kazne - kao danas na kraju utakmice kad je trebalo stisnuti i pokušati izjednačiti. D. Wieser je danas isto bio nervozan ali on barem zna mjesto i vrijeme u 90% slučajeva za razliku od Šveda..... :-\

Pavol Demitra

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
Europa
« Odgovori #1989 u: 16. Ožujak, 2018, 23:46:17 »
Fino se protegnula tekma Mannheim-Ingolstadt.
Domaći su do zadnjih sedam minuta imali 2:1 i onda je netko u svojoj trećini prodao pak što je posljedično dovelo do krasnog pogotka Koistinena za izjednačenje.
Utakmicu je odlučio Sparre početkom 2. produžetka čime se odužio za nerealizirani penal dvadeset minuta prije.
Mannheim dakle ima 2-0, Wolfsburg je petardom došao na 1-1 isto kao i Berlin koji je uspio slomiti žilave “Pingvine”.
Umalo su se vratili s 1:4 zaostatka ali na kraju su sve u mirne vode odveli Kahun i Jaffray.
Nothing else matters.

Offline Demitra #38

• Druga postava
« Odgovori #1990 u: 17. Ožujak, 2018, 20:21:25 »
Krenula 4. utakmica doigravanja Davos-Biel. Sastav Davosa više-manje isti, osim mladog beka Buchlija koji će igrati prvu utakmicu u NLA.
Odmah u 2. minuti Dino Wieser zabija na asist du Boisa.
Ako netko zna gdje mogu pratiti tekmu nek me molim lijepo obavijesti jer je na onhockeyju nema....

Pavol Demitra

Offline Demitra #38

• Druga postava
« Odgovori #1991 u: 17. Ožujak, 2018, 23:01:15 »
Davos uzeo 4. utakmicu i izjednačio seriju na 2:2. Opet su poveli 2:0 golovima D. Wiesera i Walsera i ovaj put su uspjeli zadržati prednost. Smanjio je Sutter, a ponovno vodstvo od 2 gola Davosu donio je Nygren nakon mora isključenja. Ubrzo nakon toga smanjio je stari znanac u Davosu Forster, da bi na kraju utakmice Rodin spremio pak u praznu mrežu za konačnih 4:2

Pavol Demitra

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
Europa
« Odgovori #1992 u: 18. Ožujak, 2018, 16:30:14 »
Žilavi Bremerhaven je u posljednju trećinu ušao s prednošću 2:1 ali tamo ih je Munchen ipak smlavio s 4 pogotka.
Sve su obavili Mauer i Hager da bi se i za kraj Matsumoto prošetao kroz obranu i zavukao pak u lijevi kut dok je Kahun dodao tri asistencije.
Primjećujem da je i Leggio od nekadašnjeg instant miljenika publike u međuvremenu stigao do izlaznih vratiju..

U “seriji razbijanaca” opet je red na Wolfsburg koji je trenutno na milost i nemilost Berlinu..

Nurnberg je pak otvorio tekmu pogotkom u 26. sekundi.
« Zadnja izmjena: 18. Ožujak, 2018, 16:39:28 od Sakic scores »
Nothing else matters.

Offline Demitra #38

• Druga postava
« Odgovori #1993 u: 18. Ožujak, 2018, 16:45:18 »
Da, Koln s blago promiješanim linijama, a Nurnberg već na početku zabio. Dosta stišću Kolnere za sada, trebaju izaći iz krila Wesslaua...

Pavol Demitra

Offline Demitra #38

• Druga postava
« Odgovori #1994 u: 18. Ožujak, 2018, 18:54:48 »
Završila utakmica Koln-Nurnberg, još jedna ljepotica i pravi gušt za pogledati. Koln ponovo došao do vodstva u seriji (2:1) pobjedom na domaćem ledu 4:2
Utakmica je krenula vodstvima gostiju za koje su golove zabijali Dupuis i Reinprecht, dok su Kolneri izjednačavi golovima B. Jonesa i Uvire (opet)(Uvira igra najbolju sezonu karijere - dobar je na oba kraja otkad je postavljen u 2. lajni sa Schutzom i Hanowskim).
Vodstvo domaćima donio je dvostruki strijelac B. Jones koji je nakon ubacivanja Hanowskog ispred gol našao pak nakon odbijanca od protivničkog beka i sam na drugoj vratnici pospremio pak u mrežu za 3:2.
Konačnih 4:2 postavio je Gogulla golom u praznu mrežu.

Pavol Demitra