Autor Tema: Prvenstvo Hrvatske 2013/2014  (Posjeta: 14238 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sin

• Administrator - GM
  • All star
    • http://www.duplerica.hr
Prvenstvo Hrvatske 2013/2014
« u: 26. Rujan, 2013, 13:50:53 »

Offline Alex

• Administrator - GM
  • All star
Odg: Prvenstvo Hrvatske 2013/2014
« Odgovori #1 u: 26. Rujan, 2013, 23:12:36 »
Raspored odigravanja prve i druge lige
http://www.hrhokej.net/images/stories/inline/PH_2013_2014/raspored_1_2_liga.pdf

Koji je smisao odigravanja prvenstva Hrvatske usred sezone leda, a da su pritom SVI inline reprezentativci aktivni na ledu? Ubijanje seniorskog hokeja na ledu?

Offline brm

• Registred player
  • All star
    • http://www.hockeycentarzagreb.hr
« Odgovori #2 u: 27. Rujan, 2013, 14:41:14 »
Raspored odigravanja prve i druge lige
http://www.hrhokej.net/images/stories/inline/PH_2013_2014/raspored_1_2_liga.pdf

Koji je smisao odigravanja prvenstva Hrvatske usred sezone leda, a da su pritom SVI inline reprezentativci aktivni na ledu? Ubijanje seniorskog hokeja na ledu?

Hahahahahaha!?Pa tko koga tu ubija?Zašto je bitno to što su SVI inline reprezentativci aktivni na ledu? Oni sami i tako nisu dovoljni.Osim toga kaj misliš kaj je igračima zanimljivije i perspektivnije,PH na ledu ili PH u inlineu?
Pesimista je dobro informirani optimista

Offline Alex

• Administrator - GM
  • All star
« Odgovori #3 u: 27. Rujan, 2013, 17:14:04 »
Sasvim je nebitno kaj je tim igračima zanimljivije u ovom trenutku. Da se sutra igra ozbiljnija liga na ledu, a pogotovo ako bi u njoj bili plaćeni (barem kroz premije, ako  ne i plaće) većina bi isti čas stavila potpis na ugovor kojim se obavezuje da neće igrati inline za vrijeme trajanja sezone hokeja na ledu. Većina njih više voli igrati hokej na ledu. O perspektivi ne bih ovom prilikom.

Pozdravljam ideju da se inline igra kroz cijelu godinu i nemam apsolutno ništa protiv nje, ali ne da se prvenstvo Hrvatske igra u tom terminu. Barem ne prva liga. Mogla se cijelu godinu igrati npr druga liga iz koje bi prve dvije, tri, četiri ili koliko je već potrebno momčadi ušlo u prvu koja bi se igrala od travnja. Mogao se igrati  kup, moglo se igrati prvenstvo Zagreba i štošta drugog, ali inzistirati na prvenstvu Hrvatske po meni nema smisla.

Radi se od dva sporta koja su pod kapom istog saveza i računaju dijelom na istu bazu. Samim time bi se trebali nadopunjavati, biti komplementarni, a ne ići jedan kontra drugog. Zašto onda igrati dva prvenstva u isto vrijeme? Ni jače inline nacije ne igraju službeno prvenstvo preko zime. Hokej na ledu se ne može igrati preko ljeta, in line može.

Ako se želi produžiti prvenstvo zašto se ne igra u srpnju i kolovozu? Mogu ti odmah odgovoriti na to. Zato što je tim istim igračima koje si spomenuo zanimljivije biti na moru nego igrati inline. Nemojmo mješati kruške i jabuke bez veze.

Nadam se samo  da se ne planira i prvenstvo Hrvatske za mlađe kategorije preko zime.

Offline mrka

• Četvrta postava
  • *
« Odgovori #4 u: 27. Rujan, 2013, 18:10:55 »
Kaj se možda tekme na ledu i in-lineu preklapaju? Možda se preklapaju silni treninzi seniora na ledu s utakmicama subotom i nedjeljom na đebolandu? Što bi po tebi  seniori Medveščaka, Mladosti ili Zagreba trebali raditi preko vikenda? Klubovi su im osigurali jaaako dobru ligu!

Offline Alex

• Administrator - GM
  • All star
« Odgovori #5 u: 27. Rujan, 2013, 18:42:06 »
Prije svega je nisam nigde napisal da sam protiv inlinea ili da sam protiv toga da se inline igra kroz cijelu godinu, a to i sama vrlo dobro znaš. Nisam ni protiv natjecanja preko zime, samo sam napisal da sam protiv toga da se to natjecanje zove PH i da nema potrebe  da se PH odigrava u istom terminu kao i ono na ledu. Bez potrebe se ulazi u sukob interesa.

Što da se pred igrače stavi da ne mogu igrati oboje u isto vrijeme? Da moraju izabrati ili led ili inline? Vjerovatno bi zbog situacije koju si sama opisala ove sezone odabrali inline, a to bi u isto vrijeme značilo smrt seniorskog hokeja na ledu u Hrvatskoj. I klupskog i reprezentativnog. Tko bi igrao za U20 reprezentaciju, tko bi igrao za seniore? Malo je dosadašnjih reprezentativaca koji paralelno ne igraju oba sporta.

Hrvatskom hokeju na ledu treba vremena da se oporavi,  inline hokeju treba još vremena da stasa u ozbiljan sport. Koliko god to ne želi vidjeti ni jedna ni druga strana još su x godina osuđeni jedni na druge i na suradnju. Inzistiranjem na paralelnom prvenstvu se neće ništa dobiti.

Offline Vladimir

• Administrator - GM
  • All star
« Odgovori #6 u: 27. Rujan, 2013, 18:50:32 »
Što bi po tebi  seniori Medveščaka, Mladosti ili Zagreba trebali raditi preko vikenda? Klubovi su im osigurali jaaako dobru ligu!
Koliko god ima smisla ovo kaj Alex piše, ali je ovo citirano velika istina i stvarno...tko tu koga ubija?

Poslano sa mog GT-I9100 koristeći Tapatalk 4

Nek' nam živi, živi, KLJUČ!!!

Offline Alex

• Administrator - GM
  • All star
« Odgovori #7 u: 27. Rujan, 2013, 18:59:23 »
Tko ubija hokej na ledu se već piše u puno drugih tema i tome nije mjesto u inline forumu. Ovdje sam samo htio istaknuti ne bih htio da inline bude dio toga. Ubijanje hokeja na ledu, inline hokeju dugoročno gledano može samo štetiti.

Offline mrka

• Četvrta postava
  • *
« Odgovori #8 u: 27. Rujan, 2013, 19:29:33 »
To što ti Alex govoriš je ŠBBKKBB (što bi bilo kad bi bilo). In-line i hokej se ove godine ne preklapa. Mislim da bi se jako pazilo da se ne preklapa kad bi bilo (KBB). A bojim se da ni neće još par godina. A za par godina će u našoj repki i onako igrati stranci pa mislim da se ne treba oko tog uzbuđivati. A ovogodišnji U-20  i seniori mogu samo dobiti s in-lineom jer je i to neki trening i tekmica. Mislim da nam ne bi trebalo smetati što se zove PH. Kakve veze ima kako se nešto zove. Bitno da se igra.

Offline Alex

• Administrator - GM
  • All star
« Odgovori #9 u: 27. Rujan, 2013, 19:59:04 »
To što ti Alex govoriš je ŠBBKKBB (što bi bilo kad bi bilo). In-line i hokej se ove godine ne preklapa. Mislim da bi se jako pazilo da se ne preklapa kad bi bilo (KBB). A bojim se da ni neće još par godina. A za par godina će u našoj repki i onako igrati stranci pa mislim da se ne treba oko tog uzbuđivati. A ovogodišnji U-20  i seniori mogu samo dobiti s in-lineom jer je i to neki trening i tekmica. Mislim da nam ne bi trebalo smetati što se zove PH. Kakve veze ima kako se nešto zove. Bitno da se igra.
Ak je svejedno kak se zove , zakaj se zove PH? Ništa se slabije utakmice ne bi igrale ni da se zove otvoreno prvenstvo Kajzerice. Ovo je bespotrebni inat.
I uopće nije ŠBBKKBB nego je to realna situacija. Razlika je samo u toma da trenutno kod nas klubovi svojim seniorima ništa ne daju, pa ništa ni ne traže od njih, Tim više se bespotrebno inatiti.

Znam da nam se mišljenja inače previše ne razlikuje oko tih stvari, zato pročitaj moje postove ne sa strane protiv inlinea već one za inline za koju i jesam, Nisam nijednom napisao da igrači koji igraju hokej na ledu ne bi smjeli istovremeno igrati inline.

Klinci su druga priča i njih ne bi mješao u ovo.

Offline brm

• Registred player
  • All star
« Odgovori #10 u: 28. Rujan, 2013, 10:30:50 »
Sasvim je nebitno kaj je tim igračima zanimljivije u ovom trenutku. Da se sutra igra ozbiljnija liga na ledu, a pogotovo ako bi u njoj bili plaćeni (barem kroz premije, ako  ne i plaće) većina bi isti čas stavila potpis na ugovor kojim se obavezuje da neće igrati inline za vrijeme trajanja sezone hokeja na ledu. Većina njih više voli igrati hokej na ledu. O perspektivi ne bih ovom prilikom.

Pozdravljam ideju da se inline igra kroz cijelu godinu i nemam apsolutno ništa protiv nje, ali ne da se prvenstvo Hrvatske igra u tom terminu. Barem ne prva liga. Mogla se cijelu godinu igrati npr druga liga iz koje bi prve dvije, tri, četiri ili koliko je već potrebno momčadi ušlo u prvu koja bi se igrala od travnja. Mogao se igrati  kup, moglo se igrati prvenstvo Zagreba i štošta drugog, ali inzistirati na prvenstvu Hrvatske po meni nema smisla.

Radi se od dva sporta koja su pod kapom istog saveza i računaju dijelom na istu bazu. Samim time bi se trebali nadopunjavati, biti komplementarni, a ne ići jedan kontra drugog. Zašto onda igrati dva prvenstva u isto vrijeme? Ni jače inline nacije ne igraju službeno prvenstvo preko zime. Hokej na ledu se ne može igrati preko ljeta, in line može.

Ako se želi produžiti prvenstvo zašto se ne igra u srpnju i kolovozu? Mogu ti odmah odgovoriti na to. Zato što je tim istim igračima koje si spomenuo zanimljivije biti na moru nego igrati inline. Nemojmo mješati kruške i jabuke bez veze.

Nadam se samo  da se ne planira i prvenstvo Hrvatske za mlađe kategorije preko zime.

Alex,pa to je najbitnije! Pa to zadovoljstvo je i jedini razlog zbog kojeg su igrači tamo.Uostalom i sam si to potvrdio svojim postom.
"Da se sutra igra......,ako bi u njoj bili plaćeni.......,onda bi stvarno i bilo onako kako kažeš.Ovako je važnije ono što je zanimljivije i ono što je veće zadovoljstvo......"u ovom trenutku!"
Istina je da se radi o dva sporta,ali ovaj drugi tj.inline je HSHL-u potpuno ne zanimljiv i o njemu nitko tamo ne razmišlja osim Đebe koji ga je SAM i doveo na ovu razinu.
Pa vidiš i sam da se ne želi produžiti prvenstvo i potpuno je logično i razumljivo da igrači o kojima govoriš uživaju na moru.

Offline brm

• Registred player
  • All star
« Odgovori #11 u: 28. Rujan, 2013, 10:44:09 »
Prije svega je nisam nigde napisal da sam protiv inlinea ili da sam protiv toga da se inline igra kroz cijelu godinu, a to i sama vrlo dobro znaš. Nisam ni protiv natjecanja preko zime, samo sam napisal da sam protiv toga da se to natjecanje zove PH i da nema potrebe  da se PH odigrava u istom terminu kao i ono na ledu. Bez potrebe se ulazi u sukob interesa.

Što da se pred igrače stavi da ne mogu igrati oboje u isto vrijeme? Da moraju izabrati ili led ili inline? Vjerovatno bi zbog situacije koju si sama opisala ove sezone odabrali inline, a to bi u isto vrijeme značilo smrt seniorskog hokeja na ledu u Hrvatskoj. I klupskog i reprezentativnog. Tko bi igrao za U20 reprezentaciju, tko bi igrao za seniore? Malo je dosadašnjih reprezentativaca koji paralelno ne igraju oba sporta.

Hrvatskom hokeju na ledu treba vremena da se oporavi,  inline hokeju treba još vremena da stasa u ozbiljan sport. Koliko god to ne želi vidjeti ni jedna ni druga strana još su x godina osuđeni jedni na druge i na suradnju. Inzistiranjem na paralelnom prvenstvu se neće ništa dobiti.

Naravno da imaš pravo biti protiv,ali to u ovom trenutku nije realno.
Međutim trebao bi odlučiti da li si za ovo kaj se sad događa ili za ono što se događalo dok Đebo(SAM) nije napravio to što danas postoji.
Kad počneš rečenicu sa "Što da se.....da moraju izabrati.....i slično onda na ta pitanja ima nkoliko odgovora i ni jedan nije dobar. U svakom slučaju bilo bi ono što bi moralo biti.
Koliko to vremena treba hrvatskom hokeju da se oporavi? Od čega se on to oporavlja? Kad je taj oporavak počeo i kad će završiti? Volio bih da mi na to odgovoriš!
Do nedavno smo imali samo Prvenstvo u hokeju na ledu,a sad imamo i Prvenstvo u inlineu! Zar ne bi trebali s tim biti zadovoljni. Zare su stvarno bili u pravu oni koji su 15 godina svim silama branili hokejašima da obuku role?

Offline brm

• Registred player
  • All star
« Odgovori #12 u: 28. Rujan, 2013, 10:48:02 »
Tko ubija hokej na ledu se već piše u puno drugih tema i tome nije mjesto u inline forumu. Ovdje sam samo htio istaknuti ne bih htio da inline bude dio toga. Ubijanje hokeja na ledu, inline hokeju dugoročno gledano može samo štetiti.
Točno!Zna se tko ubija hokej na ledu i koliko dugo.Inline sigurno nije dio toga i može samo pomoći onima u hokeju  da spriječe ubijanje.A što je u hokeju jedino dugoročno to si vjerojatno već odavno shvatio.

Offline brm

• Registred player
  • All star
« Odgovori #13 u: 28. Rujan, 2013, 10:57:34 »
Ak je svejedno kak se zove , zakaj se zove PH? Ništa se slabije utakmice ne bi igrale ni da se zove otvoreno prvenstvo Kajzerice. Ovo je bespotrebni inat.
I uopće nije ŠBBKKBB nego je to realna situacija. Razlika je samo u toma da trenutno kod nas klubovi svojim seniorima ništa ne daju, pa ništa ni ne traže od njih, Tim više se bespotrebno inatiti.

Znam da nam se mišljenja inače previše ne razlikuje oko tih stvari, zato pročitaj moje postove ne sa strane protiv inlinea već one za inline za koju i jesam, Nisam nijednom napisao da igrači koji igraju hokej na ledu ne bi smjeli istovremeno igrati inline.

Klinci su druga priča i njih ne bi mješao u ovo.

Kad su prije par godina turnir u inlineu u Horjulu nazvali PH, ja sam napisao i pitao isto što i ti.Ako se sjećaš,a to možeš ovdje i provjeriti....smijali su mi se i nazvali su me gunđalom. Dali je to i onda bio inat?
Kad kažeš "što bi bilo kad bi bilo",onda to nikako ne može biti realna situacija, pogotovo to nije trenutna situacija osim ako taj trenutak može trajati više od 20 godina.

Offline flow

• Četvrta postava
  • *
« Odgovori #14 u: 29. Rujan, 2013, 08:12:48 »
Super...
A što je s velikom većinom onih koji ne igraju hokej na ledu već samo inline jer...
a) zbog ''oporavka'' hrvatskog hokeja na ledu ne mogu svoje mjesto pronaći na ledu?
b) možda nisu dovoljno dobri za led?
c) im se jednostavno ''rolšuhanje'' više sviđa od ''sličuhanja''? (ima takvih dosta, vjerujte mi)
Zar bi i oni trebali čekati da PH u hokeju, kojeg btw igraju 3 hrvatska i 1 slovenski klub, na ledu završi, a u međuvremenu Đebolend prepustiti rukometašima i nogometašima koji svoj sport mogu igrati na 5000 drugih mjesta u Hrvatskoj dok je ovo jedini pravi inline teren u Hrvatskoj???
Uostalom, kakvo preklapanje? Utakmice PH na ledu se igraju ponedjeljkom, a PH u inline-u subotom!
Hajde, popljujte me sad!
...najbolja je najbolja, najbolja, najbolja, naša INA najboja, INA Sisak...