Autor Tema: Medveščak - Dinamo Moskva, 31.1.2017., 19:30  (Posjeta: 4156 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
  • H in hockey stands for Hitting...
Medveščak - Dinamo Moskva, 31.1.2017., 19:30
« u: 30. Siječanj, 2017, 15:37:23 »
Kad već ionak visim u najaktualnijem topicu "Transferi", početi ću dijelom objave onog Bernda: “Everybody's for sale there”..

Jawohl Bernde, svi i sve je “na prodaju” a najavljeno je još par odlazaka koji me i ne tangiraju, osim Dwyera  koji je jedan od rjeđih likova uz kojeg sam se čak uspio “vezati” u KHL eri.

Siječanj dakle zatvaramo gostovanjem moskovskog velikana koji je prije pet dana proslavio 70-godišnjicu prve osvojene titule prvaka, što je u ono doba zapravo značilo osvajanje „turnira“ održanog od 22.12.1946.-26.1.1947. 

A nakon što su nam prije tri i pol mjeseca uvalili „petardu“ nastavili su nesigurnim korakom otprilike do kraja studenog uz omjer od 8 pobjeda i 8 poraza, u prosincu malo „pojačali“ te u 8 utakmica ostvarili 5 pobjeda dok „ratničke boje“ nabacuju u 2017. godini gdje su istočnu turneju započeli pobjedom u uvijek uzbudljivom derbiju protiv Avangarda potom sredili i Sibir pa se uputili prema Novokuznjecku.

Odolijevala je „Kuznja“ uspješno pritisku do posljednje trećine a tada Dinamo stišče „pedalu do poda“. Hietanen u situaciji s igračem više ostaje sam na lijevoj strani i krasno pogađa pod prečku da bi potom unutar 50 sekundi Fjodorov s desnog bulija pogodio suprotne rašlje a Karsums rutinski kaznio što su ga ostavili samog ispred gola. U posljednjih deset minuta uzdrmanog Hakimova zamijenio je Podjapoljski  dok je Jerjomenko upisao i 4. „shutout“ u 8 utakmica a priuštio si je i asistenciju.

I Kunlun je imao odličnu „priču“ u prvih četrdeset minuta gdje je Dinamo dva puta morao hvatati zaostatak, pogocima Gorovikova na odličnu asistenciju Kokareva a potom i pravom majstorijom Fjodorova. Proletio je kroz dvojicu na plavoj liniji, izvozao Enlunda i Järvinena na lijevom buliju te već u padu spremio pak u donji lijevi kut. Početkom 3/3 Dinamo dolazi u prvo vodstvo pogotkom Brjukvina s lijevog bulija, poravnava Bakoš a odluka pada u posljednje dvije minute. Nikulin, također s lijevog bulija krasno pogađa suprotni kut i to u situaciji s igračem manje a Kokarev za konačnu „petardu“ sprema pak u praznu mrežu.

Uslijedila je serija od sedam domaćinstava a prvi je sreću došao oprobati Neftehimik. Domaći ih međutim šokiraju u početne četiri minute pogocima Rilova na lijevoj vratnici te Podšendjalova s desnog bulija a moram ponovo istaknuti Kokareva i njegove asistencije „s očima“ preko pola leda. Kolppanen je odmah zamijenio Karejeva ali do kraja utakmice i njega svladavaju ponovo Rilov, lijepo u desne rašlje i Kašpar nakon solo prodora po desnoj strani.

Lada je ostala u „leru“ cijelu tekmu a Dinamo je pogotke rasporedio na prvu i posljednju trećinu. Priču su započeli  Karsums i Kutejkin a zadnje poglavlje ispisali Karpov, spremivši otpadak na desnoj vratnici pa domaći dečec, 19-godišnji Čebikin, neometan ispred gola za KHL prvijenac i naposljetku Hietanen na odlično povratno dodavanje Cvetkova.

Uspješan pohod nakratko su im prekinuli gosti iz Kazana kojima su pobjedu donijeli Sidorov i Gluhov dok je Karsums samo ublažio poraz četiri sekunde prije kraja tekme.

A onda je došao red na veliki gradski derbi u kojem je Dinamo zasigurno htio osvetiti „petardu“ koja im je „zvonila u ušima“ još tamo od kraja prošle godine. CSKA je nemilosrdno bombardirao Jerjomenka koji je na kraju ipak ukrotio sva 44 pokušaja a pobjednika je odlučio inače neumorni asistent Tereščenko nakon odlične „tic-tac-toe“ akcije s Karsumsom i Hietanenom.

Traktor je u trenutnoj formi teško mogao parirati nabrijanom domaćinu što se obistinilo već u prvih dvadeset minuta. Kašpar je lijepo pogodio s desne strane potom asistirao Hietanenu na lijevi buli da bi na kraju Fjodorov neobjašnjivo prošetao između Denisova, Petrova i Šarova te svladao rezigniranog Demčenka. Početkom nastavka vrata preuzima Francouz a Jakucenja smanjuje zaostatak ali ubrzo uzvraća Karpov nakon „2 na 1“ akcije s Brjukvinom te Podšendjalov impresivnim projektilom izvana s desne strane. „Šesticu“ s lijeve vratnice postavlja Hietanen a Petrov malo ublažava havariju deset sekundi prije kraja što je još i solidno obzirom na ukupno tek 11 upućenih udaraca prema Jerjomenku.

Istovjetnu porciju poslužili su dva dana kasnije i Salavat Julajevu a u vodstvo dolaze već u 24.sekundi kada je Kašpar iskoristio odličnu asistenciju Karsumsa pred gol. Ubrzo je to povećao Galimov nakon bijega cjelokupnoj gostujućoj obrani ali Salavat Julajev se vraća unutar dvije minute kada Kaprizov i Grigorenko krasnim pogocima u bliže kuteve „šalju“ Jerjomenka na klupu dok se iz zvučnika taman prigodno orio stih „..this is it – the Apocalypse“ . Bilo je to međutim i sve što smo ofanzivno vidjeli od gostiju dok Dinamo do kraja utakmice odlazi u „mirne vode“.  Brjukvin je spretno u gol skrenuo udarac Hietanena, Kašpar pogodio udarčinom s desnog bulija a Karsums izvana s lijeve strane prelijepo u desne rašlje dok je za kraj i Višnjevski bio precizan s gotovo istog mjesta kao i Karsums te poslao goste „kući plačući“.

I protiv „Magnitke“ su poveli rano, nakon minute i pol kada je Kokarev odlično projurio po desnoj strani i poslužio Podšendjalova na lijevoj vratnici. Tada se zainatio „Vasja“ Košečkin i do kraja poskidao preostalih 35 pokušaja Dinama dok je pobjedu gostima osigurao dvostruki strijelac Mozjakin. Rijetko se netko tako može prošetati kroz obranu jednom Dinamu i kulerski sprašiti pak pod prečku odličnom Lazušinu (na kraju 39 obrana) a puno bolje i kraće je to opisao ruski komentator s: „uuuu huuu huuuu – Mooozjaakinnn“.

A makar se nitko u Moskvi zbog toga neće uzbuđivati, moram reći i da mi se ne sviđaju ovi skroz plavi dresovi za „po doma“.. Vuku mi na one bezlične kute koje sam moral nosit na praksi još tam '90-ih.

Potrebe za nekakvim rotacijama zaista nema te bismo se i mi trebali suočiti s navalama:

1.  Karsums-Tereščenko-Kašpar
2. Fjodorov-Cvetkov-Galimov
3. Kokarev-Gorovikov-Podšendjalov
4. Brjukvin (Čebikin)-Dugin-Karpov

Snaga Dinama leži u finom balansu, što pokazuju i brojke. Iza vodećeg strijelca Karsumsa (10+12) ubacio se odlični bek Hietanen (8+13) a slijede Fjodorov (7+10), Podšendjalov (7+7), Karpov (7+4), Kokarev (6+14), Kašpar (6+7), Nikulin (6+6), Rilov i Galimov (po 5+3) te Brjukvin (4+3) a sve to fino „pakiraju“ vodeći asistent Cvetkov (3+17), kapetan Tereščenko (1+13), Gorovikov (2+9) i Višnjevski (1+8). Posebno bih istaknuo super eksplozivnog Kašpara koji je očito s leđa skinuo tmurni balast arbitraže s klubom, koji mu je tamo u prosincu htio srezati plaću za čak 40% a „balansirao“ je i oko VHL filijale.

Odlični veteran Jerjomenko započeo je 21 utakmicu i jednom mijenjao Lazušina, u prosjeku prima 1,1 pogodak uz 93% obrana. Iako mu je prosjek obrana srušila rana zamjena protiv „Magnitke“ te slabije izvedbe u obje tekme protiv Traktora, govorimo o golmanu koji je u ovome razdoblju čak 8 puta sačuvao netaknutu mrežu! Također je u međuvremenu, osim po broju „shutoutova“ zauzeo čelno mjesto lige i prema prosjeku primljenih pogodaka te 2. mjesto po postotku obrana.

Lazušin je započeo 10 utakmica i 3 puta mijenjao Jerjomenka, u prosjeku primio 1,7 pogodaka uz 90,8% obrana.

Zalivin je dobio priliku na 4 utakmice te je jednom mijenjao Lazušina,u prosjeku primio 3,2 pogotka uz 90,9% obrana.

Unatoč gore navedenim brojkama, obzirom na posljednje dvije Jerjomenkove izvedbe i činjenice da se Lazušin pokazao vrlo dobrim protiv „Magnitke“, postoji mogućnost da baš njega vidimo na golu.

Oreškin je dakle usprkos činjenici da mu fale Kutejkin, Robinson, Ribakov i Tarasov sve odlično posložio u 2017. te se Dinamo fino „zabavlja“ s 9 pobjeda iz 11 utakmica.

Kaj reći? Oni koji još uopće ostanu neka odrade posao kak znaju i umiju i to je to.

Ajmooo proljeće puna mi je kapa ove zimeeeee!
Get a life. A HOCKEY life.
Nothing else matters.

Offline Wild E Coyote

• Registred player
  • All star
Odg: Medveščak - Dinamo Moskva, 31.1.2017., 19:30
« Odgovori #1 u: 30. Siječanj, 2017, 17:58:26 »
Stari, super uvod ko i obično, ali kad si već bil kod lajna i nagađanja ko bu igral za njih, jel imaš ideju ko bu igral za nas?!
Those who came before me lived through their vocations
from the past until completion, they'll turn away no more

Offline Roadrunner

• Registred player
  • All star
« Odgovori #2 u: 30. Siječanj, 2017, 18:13:47 »
Stari, super uvod ko i obično, ali kad si već bil kod lajna i nagađanja ko bu igral za njih, jel imaš ideju ko bu igral za nas?!

Ne samo tko bu igral nego bi možda moglo biti i upitno tko bu vodil momčad. A tko bu navijal?
Odjebi EBEL!

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
« Odgovori #3 u: 30. Siječanj, 2017, 19:02:16 »

Ne samo tko bu igral nego bi možda moglo biti i upitno tko bu vodil momčad. A tko bu navijal?

Wild E Coyote-Roadrunner-Pršljen

Sakic scores-Mannheim-Team Canada 2002

Sulejman-DMM-Gajnice Bear

Okvardz-Kuki-Caipirinha

Tatanka - Stolbun

Alex- Atrey

Dugi Otok -Devils

Špo-Mali medo

Sin- Zagy

Trener: Drax

Usput možemo i navijati kad nas skinu s respiratora.
« Zadnja izmjena: 30. Siječanj, 2017, 19:08:17 od Sakic scores »
Nothing else matters.

Offline Wild E Coyote

• Registred player
  • All star
« Odgovori #4 u: 30. Siječanj, 2017, 19:12:29 »
Ja ti igram s desnom palicom;-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Roadrunner

• Registred player
  • All star
« Odgovori #5 u: 30. Siječanj, 2017, 19:14:12 »
Ali na respiratoru samo zato kaj smo morali sa Dinamom do penala igrati. Naravno i dobili ih.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Odjebi EBEL!

Offline spužva

• Registred player
  • All star
« Odgovori #6 u: 30. Siječanj, 2017, 19:39:55 »
Ja bum vas sa Spužvom macal počelenki dok bu vas nesvjestica hvatala!! :D :D

Offline Wild E Coyote

• Registred player
  • All star
« Odgovori #7 u: 30. Siječanj, 2017, 20:20:13 »
Lakše malo, bu nas Gajnice pak špotal da se ne držimo teme  :o

Offline TechnoMage

• Registred player
  • Druga postava
« Odgovori #8 u: 30. Siječanj, 2017, 20:57:30 »
mogu ja mučki provocirat sa strane?

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
« Odgovori #9 u: 30. Siječanj, 2017, 21:27:56 »
@ Kojote - pa sam ga stavil mukte u 3. lajnu.. .
@Techno - misliš onak uz pleksi s motivacijskim prstom?
Nothing else matters.

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
« Odgovori #10 u: 30. Siječanj, 2017, 21:39:59 »
Evo male analize, čisto da smo na temi..
Dinamo nas je u prvoj sezoni uvjerljivo spustio na zemlju (5:0), iduće smo ih dovukli do produžetka da bi ih prošle napokon svladali (2:1).
Golove su zabili Mantyla i Brule a općenito je dosta "iskrilo".
Morrisonn i Brjukvin su popili kaznu igre a Jamtin i Mantyla po cenera za nesportsko ponašanje.
Nothing else matters.

Offline GajniceBear

• Glavni trener
  • All star
« Odgovori #11 u: 30. Siječanj, 2017, 22:09:10 »
ja jedino prosvjedujem kaj sam u trećoj lajni!!! >:(

Offline Roadrunner

• Registred player
  • All star
« Odgovori #12 u: 30. Siječanj, 2017, 23:27:19 »
ja jedino prosvjedujem kaj sam u trećoj lajni!!! >:(

Ne brini, igraš i PK.
Odjebi EBEL!

Offline Atrey

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #13 u: 31. Siječanj, 2017, 00:03:55 »
Sorry Sakic, ja sam potpisal ugovor do 10.1. :(

Offline Sulejman

• Druga postava
« Odgovori #14 u: 31. Siječanj, 2017, 00:20:49 »
Ja bum vas sa Spužvom macal počelenki dok bu vas nesvjestica hvatala!! :D :D
Samo da nas Pepsilete ne postružu lopatama u TV pauzi
I envy my dog because... He always tries to put his head between some girls legs, and they pet him!

Don't shoot the messenger!

Sve motore na desetku, nek reaktor kipi, lampice se pale gase, hiperpogon škripi!