Autor Tema: KHL  (Posjeta: 288983 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
Odg: KHL
« Odgovori #3570 u: 17. Travanj, 2017, 21:02:22 »
Nisam stigo ispratit zadnje dvije utakmice, ali očito je da je SKA bio bolji. Nadao sam se da će Metalurg moć preokrenut seriju, ali nije išlo. Inače, u Metalurgu su bili jako kivni na suđenje i kontroverze u četvrtoj utakmici zbog isključenja Zaripova nakon kojeg je pao gol, čak su se u petoj utakmici neki njihovi navijači pojavili u sudačkim uniformama s logom SKA. Neka malo rivalstva, to je dobro za ligu, ali realno - nikakvo suđenje nije presudilo u korist SKA, jednostavno su bili bolji.

Ipak, drago mi je, ko i vjerujem svim ljubiteljima KHL-a što je titulu MVP-a finala dobio Košečkin koji je bio nestvarno dobar.

Što dalje, SKA vjerojatno ostaje bez Dadonova i Šipačjova, možda i još nekih, poslije čega slijedi kupovina neke od zvijezda KHL-a ili vraćanje nekog iz NHL-a. Bilo kako bilo, SKA sa Znarokom je momčad koja ima sve pretpostavke za vladanje KHL-om. S druge strane, Metalurg je na prekretnici, Mozjakin i Zaripov su još godinu stariji, i Santala i Wolski od stranaca vjerojatno idu, ali što je najvažnije, Antipin i možda Bereglazov vjerojatno idu u NHL. Metalurg bi nakon dugo vremena i nekoliko sezona mogao doživjeti značajnije promjene u igračkom kadru koje bi trebale stvoriti temelj neke nove momčadi koja će naslijediti MKZ liniju. Ono što je zasad sigurno, u tom procesu će im leđa kao i dosad čuvati veliki (u svakom smislu) Košečkin.

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
  • H in hockey stands for Hitting...
KHL
« Odgovori #3571 u: 18. Travanj, 2017, 20:41:27 »
Kakvo veselje!
Dinamo Balašiha po prvi puta osvojio Višaju hokejnaju ligu!
Vodeća momčad regularnog dijela, Torpedo, pometena je iz finala a već je u četvrtfinalu imala frku s Dinamom iz Sankt Petersburga kojeg je slomila tek u majstorici.

Pokretačka sila Dinama bili su Markovin (9+12), Sidljarov (9+4) i Jefremov (8+10) a uredno je asistirao Aleksejev (0+9).
S druge strane (iz Barisa nam poznati) Rimarev (7+3) i Šin (5+7) te Romanov (4+5) nisu bili dovoljni niti za utješnu pobjedu..
« Zadnja izmjena: 18. Travanj, 2017, 20:47:05 od Sakic scores »
I ne bi ja drugde štel biti
Lijepe je iti po blatu
črez zelene šume i šarene brege
I saki dan videti kravu

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3572 u: 20. Travanj, 2017, 20:15:35 »
Danas je objavljen ogroman broj transfera na relaciji KHL-NHL i obratno. Što se tiče dolazaka, mladi Trjamkin se nakon dvije poprilično neuspješne sezone u Vancouveru vratio u matični Avtomobilist što je odlična vijest i za njega i za klub. Odluka o odlasku u vrlo mladoj dobi pokazala se pogrešnom i Trjamkin će bolje sazreti sad kad će voditi glavnu riječ u obrani jedne KHL momčadi.

Vraća se i Kalinjin, Avangardovo dijete, ali ne u matični klub već u SKA koji je prava na njega otkupio od Avangarda za masnih 80 mil. rubalja, nekih 1,3 mil. eura. Odličan posao za Avangard budući da Kalinjin nije napadačka zvijezda kakva im je potrebna i sigurno je da taj novac mogu pronaći i bolja rješenja.

Dolaske zaključuje Larsen koji će pojačati Salavat, ne znam kakav je bio u NHL-u i o kakvom se poslu radi za Westerlunda i Vajsfelda.

U suprotnom smjeru će mladi Diblenko iz Spartaka koji je potpisao za Devilse te Bereglazov koji će u Rangerse. Dva solidna mlada braniča koji će slično kao i Trjamkin okušati sreću u nekom novom okruženju, ostaje za vidjeti hoće li ići smjerom uspješnog Provorova ili bbrzog povratnika Tramkina.

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
« Odgovori #3573 u: 18. Svibanj, 2017, 21:30:44 »
Opa, zanimljivost u svom ovom "komešanju"..
Nekadašnji Bornin suigrač, Everberg (kojeg upravo gledamo na SP) okušati će se prvi puta u KHL-u i to u Avangardu.
Lijepe je iti po blatu
I saki dan videti kravu

Offline Atrey

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3574 u: 24. Svibanj, 2017, 15:55:17 »

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3575 u: 24. Svibanj, 2017, 17:00:10 »
Znalo se već dugo, a način na koji je sve odrađeno je odvratan i nikad mi se više KHL nije zgadio nego u ovom slučaju. Klub je za razliku od pola lige bio likvidan i znao je kako poslovati, istina je da im je proračun bio malen i da su bili neambiciozni, ali kažnjavati zbog toga klub koji je u ovih deset godina iznjedrio i afirmirao gomilu igrača je odvratno. Ruski hokej ovime je izgubio jako puno, a veliko je pitanje hoće li tu rupu uspjeti nadomjestiti. Gaseći tradicionalne klubove koji proizvode igrače nauštrb novih koji bi trebali proizvoditi novac, ruski hokej će izgubit puno više od male Kuznje.

Klub će živjet i dalje, VHL nije kraj svijeta, ali činjenica je da su i puno veći klubovi nestajali jednom kad bi upali u taj bezdan.

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
« Odgovori #3576 u: 04. Srpanj, 2017, 21:06:08 »
Nisam znao da je moskovski Dinamo baš u ovakvom sr..

Since Rotenberg left in 2015, the club has experienced cash shortages, and relations with the Dynamo sports society's leadership have become tense.

Last month, society head Vladimir Strzhalkovsky told Russian media the club racked up debts of around 2 billion rubles $35 million US.
Lijepe je iti po blatu
I saki dan videti kravu

Offline tatanka

• Registred player
  • All star
« Odgovori #3577 u: 04. Srpanj, 2017, 23:05:06 »
kakva liga... KHL bi bio pandan NHLu...pih... sam nek se oni igraju kapitalista, na kraju budu završili ko Island.

[/size]

EDIT: referiram se na bankrot Dinama Moskve
« Zadnja izmjena: 04. Srpanj, 2017, 23:06:59 od tatanka »
IFK on PASKA!

Finnish teams are strong because egos are put aside.

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
« Odgovori #3578 u: 05. Srpanj, 2017, 06:34:34 »
Jbt.. Upravo gledam.. Svi igrači dobili status slobodnog agenta..
Lijepe je iti po blatu
I saki dan videti kravu

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
KHL
« Odgovori #3579 u: 05. Srpanj, 2017, 23:10:05 »
Naravno neke "odstupnice" su bile spremne pa će tako Karpov u SKA, Robinson u CSKA, Galimov u Avangard, Kokarev (i vjerojatno Fjodorov) u Salavat Julajev a Sopin u Sibir..
Sve u svemu tužno, Dinamo mi je jedan od dražih klubova.

S druge strane Red Star će malo smanjiti finsku dozu a skuplja se ekipa od CIS, ECHL, i AHL lige, preko  DEL, SHL, Extralige i Oberlige pa do poznatih nam imena iz KHL-a.
Nešto su produžili ali obrtaj je velik a kod dolazaka bi spomenuo svakako Kosticina, Wolskog, Chipchuru, Kinradea, Gyngea pa Blackera (po bodovima vodećeg beka Nurnberga)...
Bila bu to opet zanimljiva družina.
« Zadnja izmjena: 19. Srpanj, 2017, 17:49:50 od Sakic scores »
Lijepe je iti po blatu
I saki dan videti kravu

Offline branca

• Četvrta postava
  • *
« Odgovori #3580 u: 07. Srpanj, 2017, 14:53:52 »
Kunlun igra VHL i MHL pa skupljaju kanađane s kineskim korijenima

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
« Odgovori #3581 u: 07. Srpanj, 2017, 16:17:48 »
Nekoliko velikih objava danas..
CSKA na 3 godine potpisao Grigorenka iz Avsa i Nesterova iz Habsa.
Danis se pak nakon 4 sezone vraća u Kazan, ugovor na 2 godine.
Lijepe je iti po blatu
I saki dan videti kravu

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3582 u: 07. Srpanj, 2017, 19:12:22 »
Napokon da je neko došao i u suprotnom pravcu, a ne da svi bježe u NHL, postalo je već frustrirajuće. Nadao sam se i Jakupčovu, ali to će pričekat još godinu-dvije. Liga je slabija nego je bila i to je veliki problem, nastave li se u budućnosti ovakvi egzodusi ruskih zvijezda u NHL, ne vidim način na koji će liga moć napredovat.

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
« Odgovori #3583 u: 19. Srpanj, 2017, 17:59:34 »
Dakle gotova je i ta "BBD dinastija" u Astani.
Uz Bochenskog koji se umirovio još je i Boyd prešao u moskovski Dinamo.
Bochenski je u Barisu proveo 7 sezona, Boyd jednu manje.
Time na poprištu ostaje tek Dawes kojem će ovo također biti 7. sezona sa "Snježnim leopardima".
Lijepe je iti po blatu
I saki dan videti kravu

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3584 u: 21. Srpanj, 2017, 09:04:26 »
Ako nekoga zanima, ovdje na jednom mjestu može nać listu svih dosadašnjih transfera

https://www.championat.com/hockey/_superleague/2202/interseason/60/transfer.html

Bilo je tu svačega, a što se tiče Avangarda, imali su vrlo zanimljiv prijelazni rok te su doveli nekoliko vrlo zanimljivih igrača za koje me živo zanima kako će se snaći. Iz CSKA su kao zamjenu za Burdasova i prodaju prava na Kalinjina doveli Kugriševa i Košeljova. Kugrišev se u CSKA-u nikada nije do kraja prilagodio, a riječ je o čovjeku koji u danim okolnostima može bit ponajbolji igrač lige. Košeljov je silno talentira baš kao i Galimov koji je doveden iz Dinama, od njih dvoje očekujem eksploziju ove sezone. U rosteru se otvorilo mjesto i za najvećeg omskog talenta u novije doba, mladog Žukenova koji je vraćen iz Kanade.

Dovedena su dva solidna napadača Šveđanina koji su zasad nepoznanica, ali bi sudeći po brojkama trebali biti među vodećim napadačima kluba. Fisenko, Semjonov i Stas kao centar dat će dodatnu širinu u napadu koji je prorjeđen nekim odlascima ljudi koji se zadnje sezone i nisu baš iskazali (Zubov, Kučerjavenko, Junkov, Nikitin itd.).

Sve u svemu, nadam se da će Skabelka pronaći dobitnu formulu iz Sibira i stvoriti jednu radnu momčad s izvrsnom kemijom u kojem je od svakog igrača uspjevao izvući maksimum. Momčad zasad izgleda slagana po njegovim željama i mislim da bi to mogla bit dobitna kombinacija. Živi bili pa vidjeli