Autor Tema: KHL  (Posjeta: 318371 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Canuck

• Treća postava
  • **
Odg: KHL
« Odgovori #3720 u: 10. Ožujak, 2018, 16:47:12 »
Ovaj priznati gol protiv Severstalja je fakat smiješan. Čemu sve to ak već imaš najjači tim..
Btw je li se zna koji tim ide vani na kraju sezone?

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3721 u: 10. Ožujak, 2018, 18:03:04 »

https://twitter.com/SlavaMalamud/status/971595788315918336

Malamud je jedan obični idiot i internetski trol koji na temelju tradicionalne pljuvačine po Rusiji privlači pažnju i lajkove/klikove. Ovo što je napisao je jedna ogromna gomila gluposti, ali ništa na što pozorniji pratitelji ruskog hokeja nisu naviknuli. Ljudi se rugaju s njime, ali u Kanadi i Americi mu priče padaju na plodno tlo pa među tamošnjim "fanovima" KHL izgleda kao najstereotipnije rusko natjecanje u kojem je sve namješteno, u kojem se svi drogiraju, a plaće ne isplaćuju. Uglavnom, totalno je nebitan.

@Canuck,
već sam nedavno pisao o tome; liga je navela Severstal, Ladu i Jugru kao prekobrojne, ali daleko je to od sigurnog. Lada i Jugra su već predali financijske garancije za sljedeću sezonu dok je Severstal ovom serijom protiv SKA "kupio" sebi dosta kredita. Uglavnom, sve je još moguće.

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3722 u: 12. Ožujak, 2018, 16:32:38 »
Igrat će se sedma između Avangarda i Salavata, danas još jedna odlična utakmica i pobjeda Avangarda 3-2. Avangard nakon dva poraza skupio snage i još jednom, začuđujuće moram priznat, pokazao karakter i vratio se u život. Ono što me u ovoj seriji posebno oduševilo je Avangardov igrač više, oko 35% u doigravanju je strašan učinak, a osim golova stvaraju i ogroman broj prilika. Gledajući ga nakon onog jada od Medveščakovog, razlika je nevjerojatna. Salavatu se vratio Scrivens i odmah su počeli bolje izgledat, ali danas je kikso kod prva dva gola.

Idemo to dovršit preksutra u Ufi!

Offline Sakic scores

• Registred player
  • All star
  • H in hockey stands for Hitting...
« Odgovori #3723 u: 12. Ožujak, 2018, 17:11:32 »
Gol u praznu mrežu i kraj doigravanja za Avtomobilist..
It's survival in the city
When you live from day to day
City streets don't have much pity
When you're down, that's where you'll stay

Offline GajniceBear

• Glavni trener
  • All star
« Odgovori #3724 u: 12. Ožujak, 2018, 19:47:04 »
O ovome što je Slava Malamud napisao neka komentiraju oni koji bolje prate KHL od mene, u to se neću upuštati...

Međutim da bi nekome "solio pamet" prvo počisti ispred svoje kuće...

Ti isti Ameri imaju u MLB Boston Red Soxe sa payrollom za 2018. od 229,8 milijuna dolara dok Philadelphia Phillies ima payroll 44,9 milijuna dolara.  Dakle - 5,12 puta više, pa to nikome nije smiješno ni čudno.

U NBA čovjek ne zna gdje bi počeo... od sudaca koji se klade na utakmice u kojima sude, TV kuće koje forsiraju da timovi iz "big market" gradova moraju proći što dalje u play-offu (recimo najočitije kako su progurali Celticse i Lakerse u finale 2010.), pa pritisak TV kuća da ne bude "metla" u serijama, jer ako je više utakmica onda i oni zarađuju više (a skupo su platili prava), pa "poguranci" timova velikih zvijezda, jer, Bože moj, kakva si ti zvijezda ako ne možeš uvijek pobijediti...

Ilegalno audio i video snimanje protivnika od strane New England Patriotsa, "deflategate",... suđenje smiješnih "pass inetferencea" koje samo suci vide, naravno, samo nekim timovima...

Plaćanje igrača u NCAA, sređivanje ocjena na faksu, iako faksa nisu ni vidjeli...

Da, moji Ameri, toga ima samo u Rusiji, kod vas je sve čisto i u vas se svi moramo ugledati...
i kod njih uopće nema dopinga, bože sačuvaj.... :D

Offline bosut

• Četvrta postava
  • *
« Odgovori #3725 u: 13. Ožujak, 2018, 09:24:35 »
Citat:
i kod njih uopće nema dopinga, bože sačuvaj.... :D

Bravo, najvažniju stvar sam zaboravio....
Doduše, Shawn Horcoffa su uhvatili i kaznili sa 20 utakmica na kraju karijere...   :D :D :D

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3726 u: 13. Ožujak, 2018, 10:04:23 »
Sve ste rekli, ali nije samo doping u pitanju mada su svakako jedna od najdopingiranijih nacija, em atletska reprezentacija em kralj dopinga Armstrong itd. A što reć za velike zvijezde footballa kojih je hrpa u zatvoru zbog ubojstava, pljački i  čega sve ne. Ali glavno da se po medijima uvijek provlačio onaj pijani ruski skakač u vis Uhov, pa i Vojnov zbog obiteljskog nasilja (mada je cijeli slučaj vrlo čudan). Jer to rade Rusi i kad netko od njih to napravi onda je to znak da su svi Rusi takvi, a kad je Amerikanac onda je to izoliran slučaj i nevolja u raju zvanom SAD.

Što se KHL-a i ruskog hokeja tiče, ove sezone je možda i najcitiranija vijest na zapadu bila da su čelnici Barisa žrtvovali ovcu prije jednog treninga što je tradicionalni kazaški ritual koji donosi sreću. Jer to je velika katastrofa, primitivizam i budalaština, a bacanje hobotnice u Detroitu i vješanje koze dok Cubsi u MLB-u nisu osvojili naslov je američka tradicija kojoj se treba divit i poštovat je.

Offline Stolbun

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3727 u: 13. Ožujak, 2018, 10:53:02 »
Sve ste rekli, ali nije samo doping u pitanju mada su svakako jedna od najdopingiranijih nacija, em atletska reprezentacija em kralj dopinga Armstrong itd. A što reć za velike zvijezde footballa kojih je hrpa u zatvoru zbog ubojstava, pljački i  čega sve ne. Ali glavno da se po medijima uvijek provlačio onaj pijani ruski skakač u vis Uhov, pa i Vojnov zbog obiteljskog nasilja (mada je cijeli slučaj vrlo čudan). Jer to rade Rusi i kad netko od njih to napravi onda je to znak da su svi Rusi takvi, a kad je Amerikanac onda je to izoliran slučaj i nevolja u raju zvanom SAD.

Što se KHL-a i ruskog hokeja tiče, ove sezone je možda i najcitiranija vijest na zapadu bila da su čelnici Barisa žrtvovali ovcu prije jednog treninga što je tradicionalni kazaški ritual koji donosi sreću. Jer to je velika katastrofa, primitivizam i budalaština, a bacanje hobotnice u Detroitu i vješanje koze dok Cubsi u MLB-u nisu osvojili naslov je američka tradicija kojoj se treba divit i poštovat je.

Ili somova u Nashvilleu...

A što se tiče sveopće anti-ruske histerije, da bi se to bolje shvatilo preporučam knjige od Williama Engdhala, pogotovo Stoljeće rata 2.
« Zadnja izmjena: 13. Ožujak, 2018, 11:16:36 od Stolbun »
Si vis pacem, para bellum

Offline #33

• Četvrta postava
  • *
« Odgovori #3728 u: 13. Ožujak, 2018, 11:30:16 »
Sad cu ja malo protiv vas, ali ne zato jer sam rusomrzac ili amerofil nego zato jer mislim da ste pomijesali neke stvari. Nitko ne kaze da se Ameri ne dopingiraju, naravno, ali bome su neke od najvecih zvijezda itekako osramocene. Armstrong je predmet sprdnje i osramocen je. Justina Gatlina nitko ne smatra legitimnim prvako i do kraja zivota ce ga pratiti stigma dopera. Jedna Marion Jones je pobogu u zatvoru zavrsila na sest mjeseci. Barry Bonds i cijeli niz velikih baseball igraca nikad necce u HOF uci jer su pod sumnjom da su uzimali PED, a nikada nisu pali na testu.

U Rusiji je bila rijec o sistematskom dopingu na razini drzave i pod patronatom Olimpijskog odbora, a to je puno ozbiljnija stvar.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3729 u: 13. Ožujak, 2018, 18:50:01 »
Sad cu ja malo protiv vas, ali ne zato jer sam rusomrzac ili amerofil nego zato jer mislim da ste pomijesali neke stvari. Nitko ne kaze da se Ameri ne dopingiraju, naravno, ali bome su neke od najvecih zvijezda itekako osramocene. Armstrong je predmet sprdnje i osramocen je. Justina Gatlina nitko ne smatra legitimnim prvako i do kraja zivota ce ga pratiti stigma dopera. Jedna Marion Jones je pobogu u zatvoru zavrsila na sest mjeseci. Barry Bonds i cijeli niz velikih baseball igraca nikad necce u HOF uci jer su pod sumnjom da su uzimali PED, a nikada nisu pali na testu.

U Rusiji je bila rijec o sistematskom dopingu na razini drzave i pod patronatom Olimpijskog odbora, a to je puno ozbiljnija stvar.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Kaže tko? Isti onaj Olimpijski odbor i iste one države koje su Rusiji baš u isto vrijeme nametnule sankcije i preokrenule cijelu svjetsku ekonomiju naglavačke kako bi joj napakostili. Priča o organiziranom dopingu u Rusiji priča je za malu djecu.

A s druge strane, ni u Rusiji nitko ne slavi niti cijeni one pod dopingom. Samo što se hokeja tiče, Žiga Jeglič je dobio instant otkaz nakon pozitivnog nalaza na OI dok su karijere Antona Belova i Danisa Zaripova ostale okaljane doping skandalom mada su obojica oslobođeni optužbi.

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3730 u: 14. Ožujak, 2018, 12:43:01 »
Pred nama je jedina sedma utakmica četvrtfinala doigravanja, u Ufi se sastaju Salavat i Avangard. Nekad dok je liga bila puno izjednačenija, vež u prvoj rundi bi bilo nekoliko ovako dugih serija, a one su danas velika iznimka. Još je samo jedna serija završila 4-2, a ostalo sve 4-1 i 4-0. Pogotovo je grozno bilo na zapadu gdje su svi osim Jokerita dalje prošli nakon metle.

Tradicija je danas na strani Baškira, oboje su u svojoj KHL povijesti šest puta igrali sedmu utakmicu, a Salavat je slavio u čak 5, a Avangard u 3 navrata. Jedna od pobjeda Salavata bila je i u zadnjem međusobnom dvoboju ovih momčadi, preklani u polufinalu istoka. Tad se sedma igrala u Omsku, a Salavat je slavio s 2-1. Pobjednički gol zabio je Majorov koji je i danas član Salavata,

Nažalost, neću moć gledat utakmicu, ali vjerujem da će bit svega. Sve je moguće, ko i vazda u sedmoj utakmici, ali mala prednost ide Salavatu za kojeg i dalje mislim da je bolja momčad, pogotovo kad igraju doma. Čak su i smanjili cijenu ulaznica kako bi do kraja napunili dvoranu.

Online Roadrunner

• Registred player
  • All star
« Odgovori #3731 u: 14. Ožujak, 2018, 18:02:59 »
Dobro je. Ode Avangard papa. Bravo Salavat.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Odjebi EBEL!

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3732 u: 16. Ožujak, 2018, 11:30:33 »
Kako je većina lige završila svoju sezonu, rade se planovi za sljedeću. Od najvažnijih transfernih vijesti, spomenimo par igrača koji su slobodni agenti i koji će vjerojatno promijenit klub. Najbolji strijelac sezone Nigel Dawes tešo će produžit svoju avanturu u Barisu iako su mu ponudili novi ugovor. Navodno je za njega zainteresiran i moskovski Dinamo koji je krenuo u totalni remont nakon debakla u ovoj sezoni. Otpustili su Ignatuškina, Sopina , Tereščenka i Artjuhina, a definitivno će otić i trener Vorobjov. Već je najavljeno kako će povećat proračun za sljedeću sezonu tako da bi se moglo očekivat jakih imena za sljedeću sezonu.

Aleksej Bivaljcev teško će produžit s Amurom, a glavni pretendenti su njegov matični Metalurg, ali i Avtomobilist. Upravo oni imaju velike planove u budućnosti, vrlo su dobro organizirani te ih se dugoročno može očekivat u samom vrhu istoka. Glavna želja im je njihov klupski izdanak Dacjuk koji je neizravno izjavio da mu je želja završit karijeru kod kuće, a čini se da ciljaju i na Šipačjova koji je nekako na margini u SKA-u. Svakako ciljaju i na odličnog Sextona koji je naprasno dobio otkaz u Neftehimiku.

Veliki je upitnik i kod Kagarlickog iza kojeg je sezona karijere u Severstalu. Ostat sigurno neće, a najradije bi ga kod sebe vidjeli SKA i CSKA. Dakle, tako će i bit jer nitko im na tržištu ne može parirat. Kako je budućnost Seevrstala neizvjesna, tako je i veliko pitanje što će bit s većinom njihove momčadi ako pređu u VHL. Isto vrijedi i za Jugru i Ladu čiji su najzanimljiviji igrači  zapravo još juniori ili vrlo mladi - Varfolomejev, Zernov, Šen, Grimzin, Krasotkin itd.

Offline Demitra #38

• Druga postava
  • My other car is a Zamboni.
« Odgovori #3733 u: 16. Ožujak, 2018, 11:47:51 »
Pršljen, u kakvoj je financijskoj situaciji Dynamo s obzirom da kažeš da će povećati proračun za iduću sezonu? Inače su mi se uvijek sviđale momčadi koje su oni slagali, pogotovo dok su još osvajali naslove i bili u igri za iste, tako da me baš zanima kakvi su sad planovi.
I ak te smijem pitati jel se zna već nešto za Lokomotiv sljedeće godine - planovi, potpisivanja itd. Danas jedva čekam njihovu tekmu...  8)
"Only my best friends can call me Demo,".

"No, that's not true. Anyone can call me Demo."

Pavol Demitra

Offline Demitra #38

• Druga postava
  • My other car is a Zamboni.
« Odgovori #3734 u: 16. Ožujak, 2018, 18:56:12 »
SKA razmontirava Lokomotiv.....  :(
"Only my best friends can call me Demo,".

"No, that's not true. Anyone can call me Demo."

Pavol Demitra