Autor Tema: KHL  (Posjeta: 314937 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Demitra #38

• Druga postava
  • My other car is a Zamboni.
Odg: KHL
« Odgovori #3825 u: 14. Svibanj, 2018, 18:28:43 »
Čuli su me i u Čeljabinsku - Sudnitsin zamjena za Francouza - potpisan ugovor na 2 god.

Azevedo ostaje s prvacima - isto ugovor na 2 godine.
"Only my best friends can call me Demo,".

"No, that's not true. Anyone can call me Demo."

Pavol Demitra

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3826 u: 16. Svibanj, 2018, 21:40:12 »
Kako Avtomobilist na istoku tako Dinamo na zapadu - posegli su u kasicu i znatno pojačali momčad. Osim povratka Mironova iz KHL-a, doveli su i tri odlična stranca. Iz riškog Dinama doveden je Miks Indrašis, iz Sibira Patrik Zackrisson i iz Karpata Miika Koivisto. Osim toga, izgleda da su uspjeli potpisat i dva najatraktivnija Rusa na tržištu - Šipačjova i Kagarlickog. Ako se uz to obistini i dolazak Afinogenova, bit će to jedna iznimno kvalitetna momčad. Riješili su se nekih lošijih karika, a zamjene su zasad ko da ih dovodi SKA, a ne Dinamo. Izgleda da je Rotenberg nakon par kriznih sezona odlučio uhvatit priključak za sami vrh. O ozbiljnosti dovoljno govori i trenerski štab kojeg osim Vladimira Vorobjova čine i pomoćnici Andrej Nikolišin, Oleg Orehovski i Aleksandr Stepanov. Zašto je to zanimljivo; jer su i Nikolišin i Orehovski bivši glavni treneri s višegodišnjim iskustvom u KHL-u, a Stepanov je dosad bio u MHL filijali Dinama. Trenerska družina kojoj po iskustvu nije ravna nijedna druga u ligi.

Offline Demitra #38

• Druga postava
« Odgovori #3827 u: 16. Svibanj, 2018, 22:07:43 »
Kako Avtomobilist na istoku tako Dinamo na zapadu - posegli su u kasicu i znatno pojačali momčad. Osim povratka Mironova iz KHL-a, doveli su i tri odlična stranca. Iz riškog Dinama doveden je Miks Indrašis, iz Sibira Patrik Zackrisson i iz Karpata Miika Koivisto. Osim toga, izgleda da su uspjeli potpisat i dva najatraktivnija Rusa na tržištu - Šipačjova i Kagarlickog. Ako se uz to obistini i dolazak Afinogenova, bit će to jedna iznimno kvalitetna momčad. Riješili su se nekih lošijih karika, a zamjene su zasad ko da ih dovodi SKA, a ne Dinamo. Izgleda da je Rotenberg nakon par kriznih sezona odlučio uhvatit priključak za sami vrh. O ozbiljnosti dovoljno govori i trenerski štab kojeg osim Vladimira Vorobjova čine i pomoćnici Andrej Nikolišin, Oleg Orehovski i Aleksandr Stepanov. Zašto je to zanimljivo; jer su i Nikolišin i Orehovski bivši glavni treneri s višegodišnjim iskustvom u KHL-u, a Stepanov je dosad bio u MHL filijali Dinama. Trenerska družina kojoj po iskustvu nije ravna nijedna druga u ligi.

Jako impresivan roster, nadam se da će ponovo naći svoje mjesto u samom vrhu i razmrdati malo CSKA i SKA...

EDIT: Upravo potvrđen dolazak Šipačjova!!!  :o 8)
.... I Afinogenova....
.... i Mozera i Kagarlitskog i Mironova.... sve po Pršljenovom reportu....  ;D
« Zadnja izmjena: 17. Svibanj, 2018, 15:35:47 od Demitra #38 »

Pavol Demitra

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3828 u: 21. Svibanj, 2018, 13:14:37 »
Nedavno sam pisao da su se svi ruski klubovi okrenuli domaćim trenerima, ali sam pritom zaboravio na jednu od najjačih momčadi lige, Metalurg, kojeg će od sljedeće sezone vodit češki stručnjak Josef Jandač. Ipak nisu bili toliko hrabri da nastave s neiskusnim Slavom Kozlovim pa su doveli stvarno provjereno trenersko ime. Nekad je puno više Čeha bilo po KHL-u, neki su radili tu godinama, ali su s vremenom jednostavno iščezli. Najdugovječniji i najuspješniji svakako su bili Vladimir Vujtek i Miloš Riha, Vujtek je s Lokomotivom osvojio i dva naslova, doduše još u Superligi.
« Zadnja izmjena: 21. Svibanj, 2018, 13:17:55 od Pršljen »

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3829 u: 23. Svibanj, 2018, 18:01:28 »
Objavljen okvirni raspored sljedeće sezone - počinje 1.9., a regularni dio završava 22.2. Doigravanje će trajat od 25.2. do 25.4. Ipak, puno zanimljivija vijest je da će se dvije utakmice regularne sezone igrat u europskim gradovima, točnije u Beču i Zurichu. Još će se odlučit tko će igrat, a termini su listopad i studeni. Zanimljiv potez u svakom slučaju, KHL polako širi svoj utjecaj i ulazi na potpuno nova tržišta. Švicarska je zanimljiva iz velikog broja razloga, prije svega zbog enormnih količina ruskog novca koja tamo leži. Regularna sezona već se zapravo igrala tamo, ali jako davno, SKA i Spartak čini mi se, ali ovo je nešto sasvim drugo. Ruski klubovi su i redovni sudionici Spenglera, ove sezone ide Metalurg. Sigurno je da KHL kao proizvod nikad neće moć ni izbliza konkurirat domaćem švicarskom hokeju, ali da bi moglo donijet publicitet i neku zaradu samoj ligi - to svakako.

Beč je druga stvar, dugo je trajalo koketiranje austrijskih klubova s KHL-o, Red Bull je i igrao u MHL-u, ali sankcije su sve te veze prekinule. Beč je isto veliki grad i tržište i tu KHL ima svoje šanse, ne u smislu da će Vienna igrati KHL, ali tko zna,ruski novac vrti se i na tim tržištima, a Vienna mi se čini kao klub s dovoljno belikim ambicijama i za nešto više od EBEL-a.

Uz sve to, spomenimo da će Jokerit i ove sezone nastupiti kao domaćin u Tallinnu i to ovaj put u dvije utakmice. Razlog je zauzetost Hartwall arene, ali i širenje utjecaja na maleno estonsko tržište gdje je hokej u ekspanziji i Rusi bi voljeli tamo vidjet uspostavu profesionalnog kluba za VHL ili MHL, KHL bi ipak bio prevelik zalogaj.

Offline Canuck

• Treća postava
  • **
« Odgovori #3830 u: 24. Svibanj, 2018, 00:07:38 »
Objavljen okvirni raspored sljedeće sezone - počinje 1.9., a regularni dio završava 22.2. Doigravanje će trajat od 25.2. do 25.4. Ipak, puno zanimljivija vijest je da će se dvije utakmice regularne sezone igrat u europskim gradovima, točnije u Beču i Zurichu. Još će se odlučit tko će igrat, a termini su listopad i studeni. Zanimljiv potez u svakom slučaju, KHL polako širi svoj utjecaj i ulazi na potpuno nova tržišta. Švicarska je zanimljiva iz velikog broja razloga, prije svega zbog enormnih količina ruskog novca koja tamo leži. Regularna sezona već se zapravo igrala tamo, ali jako davno, SKA i Spartak čini mi se, ali ovo je nešto sasvim drugo. Ruski klubovi su i redovni sudionici Spenglera, ove sezone ide Metalurg. Sigurno je da KHL kao proizvod nikad neće moć ni izbliza konkurirat domaćem švicarskom hokeju, ali da bi moglo donijet publicitet i neku zaradu samoj ligi - to svakako.

Beč je druga stvar, dugo je trajalo koketiranje austrijskih klubova s KHL-o, Red Bull je i igrao u MHL-u, ali sankcije su sve te veze prekinule. Beč je isto veliki grad i tržište i tu KHL ima svoje šanse, ne u smislu da će Vienna igrati KHL, ali tko zna,ruski novac vrti se i na tim tržištima, a Vienna mi se čini kao klub s dovoljno belikim ambicijama i za nešto više od EBEL-a.

Uz sve to, spomenimo da će Jokerit i ove sezone nastupiti kao domaćin u Tallinnu i to ovaj put u dvije utakmice. Razlog je zauzetost Hartwall arene, ali i širenje utjecaja na maleno estonsko tržište gdje je hokej u ekspanziji i Rusi bi voljeli tamo vidjet uspostavu profesionalnog kluba za VHL ili MHL, KHL bi ipak bio prevelik zalogaj.

A Zagreb im nije pao na pamet da dodju odigrati jednu prventsvenu tekmu :-)

Ne znam koliko im je VIenna isplativa..Beč je dosta blizu Bratislave (30 min) tako da oni imaju dosta prilike gledati KHL

Offline GajniceBear

• Glavni trener
  • All star
« Odgovori #3831 u: 24. Svibanj, 2018, 20:54:58 »
možda je to uvertira u prelazak Vienne u KHL... kao i naša tekma sa Dynamom....

Offline Demitra #38

• Druga postava
« Odgovori #3832 u: 27. Svibanj, 2018, 23:54:36 »
Nedavno sam pisao da su se svi ruski klubovi okrenuli domaćim trenerima, ali sam pritom zaboravio na jednu od najjačih momčadi lige, Metalurg, kojeg će od sljedeće sezone vodit češki stručnjak Josef Jandač. Ipak nisu bili toliko hrabri da nastave s neiskusnim Slavom Kozlovim pa su doveli stvarno provjereno trenersko ime. Nekad je puno više Čeha bilo po KHL-u, neki su radili tu godinama, ali su s vremenom jednostavno iščezli. Najdugovječniji i najuspješniji svakako su bili Vladimir Vujtek i Miloš Riha, Vujtek je s Lokomotivom osvojio i dva naslova, doduše još u Superligi.

Čuli su te i tvoji (sorry ako je to već bila jedna od tvojih inside informacija, ali ne sjećam se da je ovo bilo spomenuto)....
Hartley novi trener Avangarda!
https://twitter.com/khl_eng/status/1000857271008743426

Pavol Demitra

Offline branca

• Treća postava
  • **
« Odgovori #3833 u: 28. Svibanj, 2018, 10:51:36 »
po čemu to točno je ovaj rus rookie godine, a ne Eeli Tolvanen?
« Zadnja izmjena: 28. Svibanj, 2018, 10:55:02 od branca »

Offline Mannheim

• Registred player
  • Druga postava
« Odgovori #3834 u: 28. Svibanj, 2018, 13:14:08 »

Čuli su te i tvoji (sorry ako je to već bila jedna od tvojih inside informacija, ali ne sjećam se da je ovo bilo spomenuto)....
Vrhunski trener, ako ih on ne posloži da djeluju kao suvisla momčad onda stvarno......

Offline losos

• Četvrta postava
  • *
« Odgovori #3835 u: 28. Svibanj, 2018, 13:16:22 »
Mene cudi da recimo Medvescak nije odigrao koju utakmicu za vrijeme KHL-a negdje u Becu ili Ljubljani.

Mislim da bi Olimpijina dvorana bila puna protiv Cska zbog Mursaka ili Slovana ( nije daleko za gostovanje niti nasih niti slovaka, a isto ima slovenaca )

Nekako ovako dok razmisljam mi cijeli taj projekt djeluje kao da je odradjen katastrofalno, moglo se mozda uzeti dva tri austrijanca pa da igraju za nas odigrati koju utakmicu godinsje tamo pobrati kojeg austrijskog sponzora.

Mislim da je bilo vise mogucnosti kako naci sponzora, ili pokazati KHLu da se ima koristi od nas.

Imam osjecaj da je bilo mogucnosti samo da eto nekako nije islo
« Zadnja izmjena: 28. Svibanj, 2018, 13:22:22 od losos »

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3836 u: 28. Svibanj, 2018, 15:09:04 »

Haha, nisu to inside informacije nego nepotvrđene vijest s ruskih portala, a takvih je u vezi novog trenera Avangarda bilo stvarno puno. Hartley se pojavio tek zadnjih par dana zajedno sa švedskim izbornikom Gronborgom, i to kad je postalo izvjesno da su ih svi ruski treneri odbili (prije svega Vorobjov koji preuzima SKA i Bikov koji se još ne želi vratit u Rusiju).  Zanimljivo je da je ime trenera objavljeno u live TV intervjuu predsjednika Krilova, još nikad nisam vidio takav način objave, pogotovo u Rusiji. Moram priznat da sam jako zadovoljan izborom jer je očito riječ o fantastičnom treneru s puno toga iza sebe, dovoljno mi je vidjet što je ove godine napravio s realno lošom reprezentacijom Latvije.

Očito je da nova uprava kluba misli ozbiljno u stvaranju jednog novog Avangarda, nakon godina lutanja s trenerima ovo je prvo ime koje baš izbija iz cipela, za razliku od hrpe nedokazanih ili slabo dokazanih domaćih, ali i stranih stručnjaka. Osim toga, promjenjeni su i pomoćnici, jedan od njih bit će i Mike Pelino, bivši pomoćnik Mikea Keenana u Metalurgu. Što se sastava tiče, tu su zasad dovedena samo dva prava igrača -  naizgled odlični finski branič Pokka, jedno od najboljih stranih pojačanja uopće u KHL-u ove sezone, te Kiril Petrov iz CSKA koji bi u Avangardu trebao uzeti znatno veću ulogu nego dosad u Moskvi.

Spominju se još i veterani Kiril Koljcov, s 35 godina i dalje najbolji ruski ofenzivni branič, te Avangardovo dijete Aleksandr Svitov, i dalje ponajbolji ruski defenzivni centar. Ako bi se to obistinilo, uz ostanak većine od mladog korpusa koji je lani iznio sezonu, mogla bi to bit dosta dobra momčad. Najviše me veseli što se klub konačno počinje više oslanjat na domaće igrače koji su em najjeftiniji em najomiljeniji među navijačima koji se zadnjih godina sve više udaljavaju od kluba. Nakon godina šikaniranja tih mladića, lani su neki konačno gurnuti u vatru i punu minutažu, a zauzvrat su se dobilo jako šuno - Mihejev je postao reprezentativac, Semjonov je ponajbolji igrač, Minejev i Fajzulin također lijepe role odradili. Još su tu i Žukenov, Dervuk, Smohvalov, Kovaljov...Puno potencijala koji se može ostvarit samo ako im se da da igraju. Nadam se da će se tako i nastavit.

Sljedećih dana objavit će se i povratak Karrija Rama koji nasljeđuje Furcha. S Ramom je Avangard ostvario najveće uspjehe novijeg doba, igralo se i finale 2011., a u ukupno četiri sezone bio je stvarno igrač broj jedan. Nadam se i ništa manje ni ne očekujem u ovom novom mandatu.

A što se Tolvanena tiče, dosta je žuči proliveno od strane mrzitelja KHL-a i Rusije s pričama da je sve namješteno i da mu se namjerno nije dala nagrada jer je kao pošao u NHL. Hrpa gluposti i obmana, ali prava istina nije puno bolja - Tolvanen izgleda nije dobio nagradu jer se nije pojavio na ceremoniji dodjele, a Kravcov jest. Također, i dalje je nejasno može li nagradu dobit samo Rus, jer je nagrada ustoličena još u SSSR-u, ili samo član ruskog kluba, i dalje je nejasno jer su pravila nagrada totalno netransparentna.

U svakom slučaju, teorije zavjere su glupost jer je nagradu za najboljeg vratara odnio Čeh Francouz koji je također pošao u NHL.

Offline bosut

• Četvrta postava
  • *
« Odgovori #3837 u: 28. Svibanj, 2018, 21:35:29 »
Potvrđeno: Rämö u Avangard, Hellberg u SKA.

Offline bosut

• Četvrta postava
  • *
« Odgovori #3838 u: 30. Svibanj, 2018, 16:24:50 »
Furch u Severstal, Širokov nazad u Omsk.

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3839 u: 02. Lipanj, 2018, 12:14:20 »
Avangard nakon dovođenja trenera i par jakih pojačanja (Pokka, Petrov, Ramo, Širokov), doveo i dva fenomenalna mlada igrača i ponajveća talenta lige - Denis Zernov i Pavel Varfolomejev. Oba su kupljena iz "ugaslih" Lade odnosno Jugre i to u konkurenciji svih velikih momčadi lige - napokon da je Avangard uspio pobijedit u borbi za neke mlade igrače.

Varfolomejev je zadnje tri sezone igrao u Jugri i s obzirom na kvalitetu momčadi, ostvario je odlilčan dojam i rezultate. Jedan od posljednjih talenata iz fenomenalne Jugrine generacije koji je podigao sidro i ostavio klub koji ga je stvorio. Velika šteta što klub više vjerojatno neće proizvest poštenog igrača, sad kad nije u KHL-u.

Zernov je još bolji, zadnje dvije sezone igrao je u Ladi i lani ostvario nestvarnih 29 bodova, toliko u Ladi ne bi ostvarili ni znatno prekaljeniji igrači. Sa samo 22 godine, pred njim su u KHL-u velike stvari i očekujem da u Avangardu odmah uđe u prve dvije linije.

Odlična je stvar što nisu draftirani i što zasad sigurno nitko neće pobjeć u NHL, barem dok ne postanu super igrači. Uopće ne sumnjam da će obojica to i postat. Prvi put nakon dosta godina da sam baš uzbuđen zbog nove sezone za Avangard i napokon da vjerujem da se neke dobre stvari tamo događaju.