Autor Tema: KHL  (Posjeta: 318118 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Demitra #38

• Druga postava
  • My other car is a Zamboni.
Odg: KHL
« Odgovori #3840 u: 04. Lipanj, 2018, 12:23:19 »
Titov novi trener Čeljabinska!  8)
"Only my best friends can call me Demo,".

"No, that's not true. Anyone can call me Demo."

Pavol Demitra

Offline Demitra #38

• Druga postava
« Odgovori #3841 u: 05. Lipanj, 2018, 16:18:31 »
Skabelka novi trener Barysa.  8)

Pavol Demitra

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3842 u: 06. Lipanj, 2018, 11:18:21 »
SKA konačno službeno potvrdio trenerski sastav za sljedeću sezonu, ponovno će bit isti kao reprezentacije - Ilja Vorobjov kao glavni, a a Anvar Gatjatulin i Aleksej Kudašov kao pomoćnici. Svaki od njih bi i sam bio kvalitetan pretendent za SKA, a kamoli svi trojica. Nije mi jasna motivacija jednog Kudašova koji je u karijeri već toliko toga postigao kao glavni trener da pristane bit pomoćnik jednom Vorobjovu. Zapravo, jasno mi je, plaćaju ga valjda duplo više nego u Lokomotivu.

SKA je dosta oslabljen, igrači koje dovodu su razina ispod nego prošle sezone - danas su naprimjer potpisali Alekseja Kručinjina iz Traktora. Bit će zanimljivo vidjet kako će ta na papiru dosta slabija momčad izgledat, mada me ne bi čudilo i da netko od ovih koji kao odlaze tipa Vojnov i Kovaljčuk na kraju ipak ostanu.

Offline Demitra #38

• Druga postava
« Odgovori #3843 u: 18. Lipanj, 2018, 06:50:09 »
26. i 28. 10. Jokerit i Slovan igraju dvije tekme u Beču.

Pavol Demitra

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3844 u: 28. Srpanj, 2018, 17:07:01 »
Ovo svjetsko prvenstvo i naše srebro totalno mi je skrenulo pažnju s događanja u KHL-u, a utjecalo je i na tamošnje klubove jer je zanimljivih događanja, transfera i svega ostalog bilo stvarno minimalno. Od većih transfera vrijedi spomenut povratak Jakupova koji je potpisao za SKA, a preko bare se uputio cijeli kontingent iz CSKA - Ničuškin, Kiseljevič i Ožiganov, a po svemu sudeći uskoro će i Šumakov. Ipak, neke su i vratili, mlade AHL-ovce Tolčinsko i Korosteljova.

Što se Avangarda tiče, sve izgleda savršeno, i pojačanja i novi trener, i sve što radi novi predsjednik Sušinski. Klub je kon ačno prodisao i nakon dugo, dugo godina izgleda zreo za jednu odličnu sezonu. Međutim, dogodio se jedan problem, najneočekivaniji mogući. Naime, rutinski pregledi otkrili su teško oštećenje u temeljima Arene Omsk koji onemogućuju njezino korištenje na dulje vrijeme dok se sve ne popravi. Klub je tako iznenada ostao beskućnik i morat će čekat da se samo 10 godina stara i super-moderna dvorana obnovi kako bi mogli igrat utakmice u svom gradu. Trenutno su u potrazi za novim privremenim domom, a izgleda da je najrealnija opcija Arena Mitišči u istoimenom gradu u moskovskom predgrađu, dom danas ugaslog Atlanta.

Stari Avangardov dom, dvorana Viktor Blinov je potpuno zapuštena i nema se vremena osposobit je za razinu KHL-a pa je tako izvjesno da Avangard neko vrijeme na startu sezone neće igrat u Omsku. Što će bit, nitko ne zna. Hoće li u kratko vrijeme krpat ta oštećenja i osposobit dvoranu za cijelu sezonu uz možebitne dugoročne negativne posljedice ili će se to odmah napravit i obnovit kako treba za sve vremena. U svakom slučaju, totalno glupa distrakcija momčadi u pripremama za novu sezonu.

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3845 u: 06. Kolovoz, 2018, 11:24:40 »
Počele i pripremne utakmice koje inače nikad ne pratim jer su bezveze, ali zanimljivo je da je jučer svoju prvu odigrao SKA te razbio Kunlun 5-0, a u listu strijelaca se nakon samo 34 sekunde u novom dresu upisao Nail Jakupov. Igrao u liniji s Gusevom i Prohorkinom, trebali bi rasturat ove sezone. Jakupov je čovjek koji će eksplodirat u KHL-u, s ovako ofenzivnom talentiranom momčadi i s nešto sporijim obranama s više prostora za kreaciju.

Iako imenima slabiji nego lani, ovaj SKA će opet harat ligom, možda samo ne tako uvjerljivo. Čak bi se usudio reć da je Ak Bars imenima, a i po uigranosti jači od njih te u sezonu ulazi kao glavni favorit. CSKA dosta, dosta slabiji, najnoviji potpis Jannika Hansena pokazuje koliko su im se kriteriji snizili. Na istoku Metalurg i Avangard dosta jači nego lani, a na zapadu uz armejce definitivno Dinamo glavni pretendent za vrh, prije Lokomotiva koji je naizgled nešto slabiji nego lani.

Offline Dugi_Otok

• Druga postava
« Odgovori #3846 u: 17. Kolovoz, 2018, 13:51:07 »
Što se desilo s Omsk arenom? To je relatovno nova dvorana i čitam da se zbog nekog razloga ne mogu odigravati KHL utakmice ove sezone. Avangard za ovu sezonu seli u Moskovsku oblast.

Offline Oggy

• Registred player
  • Četvrta postava
  • *
« Odgovori #3847 u: 17. Kolovoz, 2018, 14:02:01 »
Imaš dva posta iznad pojašnjenje od Pršljena

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3848 u: 19. Kolovoz, 2018, 10:23:44 »
Velika drama oko Avangarda i nevjerojatne situacije u kojoj se klub nalazi. Zadnjih par tjedana dok se klub priprema za nov sezonu, imali smo svakakvih izvješća - od katastrofičnih tipa da će trebat pet godina za obnovu Arene pa do onih pozitivnih da će Avangard samo ovu sezonu provest kao beskućnik. Ovo potonje je zasad jedino sigurno, Avangard će ovu sezonu preselit u Podmoskovlje, točnije u Balašihu i tamošnju arenu koja ima kapacitet od za KHL minimalnih 6 tisuća. Tamo se KHL ve igrao, neki će se sjetit MVD-a koji je je igrao i finale prije nego se fuzionirao s Dinamom. Otad se u Balašihi igrao VHL i MHL, ali lani su ostali i bez toga pa je dvorana ostala prazna - taman za Avangard. Ne treba ni spominjat koliki je ovo logistički i logički i svakakav problem za funkcioniranje jednog kluba, ali i za čitav raspored lige. Omsk je dio istočne turneje uz Novosibirsk, Astanu, Habarovsk i Vladivostok - uklopit do 7000 km udaljenu Balašihu u to je katastrofa. Ali opet je najteže Avangardu - klub napušta svoj grad u kojem je svetinja i čiji navijači ćemorat provest najmanje godinu dana bez hokeja - mogu zamislit kako je njima.

Ipak, postoji plan da Avangard barem četiri utakmice odigra u Omsku i to na otvorenom, prenamjenit će se neki prostor u gradu, vjerojatno stadion, kako bi i Omsk osjetio dašak KHL-a u ovoj sezoni. Što se same Arene tiče, nema nikakvih službenih izjava, ali upravo to i znači da je problem puno veći nego što se ispočetka mislilo - nije nemoguće da bude i nepopravljiva. Srušit je i gradit iznova, opet nekako sklepat, gradit potpuno novu, obnovit i nadogradit staru dvoranu - puno pitanja, dvojbi, a malo vremena. Jedno je sigurno - Avangard je beskućnik do daljnjega i sportski aspekt priče ove sezone bit će u drugom planu.

Offline Drax

• Administrator - GM
  • All star
« Odgovori #3849 u: 19. Kolovoz, 2018, 13:24:00 »
Jesu li u Avangardu možda razmišljali da se spuste u VHL dok im ne naprave dvoranu?

Offline Demitra #38

• Druga postava
« Odgovori #3850 u: 19. Kolovoz, 2018, 14:48:29 »
Pa jel moguće da nema nikakvog bližeg rješenja? Makar neka VHL dvorana... Jel u istoj areni igraju i njihovi juniorski timovi ili oni imaju zasebnu dvoranu?

Pavol Demitra

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3851 u: 19. Kolovoz, 2018, 23:27:04 »
VHL nije nikad bio opcija jer ni njega ne bi imali gdje igrat - na kraju će u Omsku igrat samo juniori u MHL-u i to u malenoj trening dvorani koja izgleda poput našeg Velesajma. Uostalom, nikakvog smisla ne bi imalo momčad vrijednu preko milijardu rubalja raspustiti i igrat VHL. Avangard je prevelik klub za takvo nešto i jedino rješenje bilo je selidba u novu dvoranu.

E sad, bilo je više opcija osim Balašihe, ali stvar je u tome da za igranje KHL-a postoje određeni kriteriji koje većina dvorana u VHL-u uopće ne udovoljava, a i one koje udovoljavaju, već imaju klubove koji ih koriste u novoj sezoni i tu bi bio veliki problem preklapanja jer u Rusiji obično nije praksa da više klubova dijeli istu dvoranu, pogotovo u različitim ligama (juniore ne računam jer je to praktički isti klub). Tako je npr. koliko-toliko realna opcija u VHL-u bio je Krasnojarsk koji je upravo dobio novu modernu dvoranu, ali je problem bio što će nju koristit i Sokol u VHL-u. Krasnojarsk jest relativno blizu Omsku i bio je jedina opcija istočno od Urala.

Osim Balašihe, u Podmoskovlju je postojala i opcija u Mitiščiju gdje je nekad igrao Atlant, ali tu dvoranu koriste košarkaši Himkija pa je i ona otpala. Osim svih tih problema, tu je i onaj novčani - Avangard je morao nać što povoljniju opciju za najam dvorane jer im je sad svaka kopjejka bitna - kako su vlasnici Arene Omsk, velik dio obnove morat će financirat sami.

Offline Demitra #38

• Druga postava
« Odgovori #3852 u: 21. Kolovoz, 2018, 17:44:30 »
Loše vijesti za lošim vijestima u Omsku. Ozlijeđen je Ramo - propušta 6 mjeseci zbog ozljede i operacije koljena...

Pavol Demitra

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3853 u: 22. Kolovoz, 2018, 16:42:19 »
Ozljeda Rama velik je udarac, ali ne i nenadoknadiv. Kako Avangard ima još jedno slobodno mjesto za stranca, lako je moguće da će ga popunit novim vratarom, a prema zadnjim glasinama to bi mogao bit ni više ni manje nego - Barry Brust. Dosta se spominje i David Desharnais koji je nakon potpisa za Lokomotiv već dobio otkaz ugovora jer su ovi procijenili da će im Kozun bit bolji izbor (a njemu su prije toga također dali otkaz). Ukoliko dođe Desharnais ili možda i Versteeg, također izgledna opcija, onda će vrata čuvat dvojac Bobkov i Šilin. Bobkov je zadnjih sezona u Admiralu pokazao potencijal, ali i ogromnu nekonzistentnost tako da je iluzorno očekivat da bude dobar prvi vratar. Šilin je slična priča s tim da je on dosad uvijek bio zamjena i to vrlo dobra. Je li konačno došao u fazu da bude starter; u nekom manjem klubu sigurno, ali u Avangardu ipak ne.

Offline Pršljen

• Registred player
  • Prva postava
« Odgovori #3854 u: 22. Kolovoz, 2018, 16:54:52 »
Koga zanima, a siguran sam da takvih ima, na ovom blogu možete vidjet najave po klubovima za narednu sezonu - pregled situacije s transferima i prognoza rezultata - na engleskom jeziku.

https://conwaysrussianhockey.wordpress.com/

Kako uz sav trud KHL-a i dalje nasušno fali vijesti o ligi na engleskom, pravo je osvježenje naić na ovako nešto. Napisano dosta dobro, makar je autor previše posvećen brojkama, a manje subjektivnoj procjeni jer očito ne prati i ne gleda ligu toliko studiozno.