Ne ide izvan "brloga"

kac medPrvenstvena stanka nije pomogla "medvjedima" da pronađu ključ za osvajanje bodova na strani. Zagrepčani su u unaprijed odigranoj utakmici 20. kola izgubili u Celovcu s 4:1. Domaći su dominirali tijekom prvih dvadeset minuta, ali je vratar Medveščaka izdržao kanonadu prema svojim vratima pa se na prvi odmor otišlo netaknutih mreža. U nastavku susreta gosti prelaze u vodstvo no KAC je, unatoč boljoj igri "medvjeda", do sredine druge trećine već preokrenuo omjer. Gosti su u zadnju trećinu ušli s igračem više, ali su nakon samo sedam sekundi igre primili pogodak. Prije nego što su se stigli pribrati, Zagrepčani su još jednom morali vaditi pak iz mreže i tu je priči bio kraj. Celovčani su znalački zatvorili utakmicu i upisali vrijedna tri boda.

Opširnije...

Brzi oporavak "medvjeda"

med bolzanoHokejaši Medveščaka na najbolji su mogući način stavili poraz u Linzu iza sebe. U dvoboju protiv momčadi koja ih je 2013. zamijenila u EBEL-u, "medvjedi" su nadahnutom napadačkom igrom pregazili Südtirol sa 7:3. Domaći su već u sedmoj minuti s dva pogotka u trideset sekundi dali do znanja kako ih zanima samo pobjeda. Lukave "lisice" su uzvratile samo minutu kasnije no raspoloženi Zagrepčani su do kraja trećine još dvaput zatresli protivničku mrežu. Nastavak susreta donio je ravnopravnu borbu u kojoj ni jednima niti drugima nije polazilo za rukom pronaći put do mreže sve do same završnice druge trećine. Gosti su pogotkom s igračem više vratili nadu u povratak u utakmicu. Međutim, "medvjedi" su ih ohladili već na otvaranju zadnje trećine kad su vratili razliku na tri gola. Medveščak je učinkovito održavao prednost pa kad su gosti u završnici trećine ostali s dvojicom igrača više, povukli su i vratara s leda. Zagrepčani su, međutim, s dvostruko manje igrača na ledu postigli nesvakidašnji pogodak i time otklonili svaku dvojbu oko ishoda. Do kraja susreta obje su momčadi postigle po još jedan zgoditak u ovoj raspucanoj večeri u Domu sportova.

Poplava u Linzu

linz medPobjednički niz Medveščaka zaustavio se na prilično grub način u Linzu. Domaća momčad najveći je dio posla obavila za manje od deset minuta. "Željezari" su pospremili tri paka u mrežu gostiju, a četvrtim zgoditkom u prvoj trećini iz utakmice su ispratili i protivničkog čuvara mreže. U nastavku susreta Linz je još tri puta zatresao mrežu čime je visok poraz Zagrepčana pretvorio u pravi potop. "Medvjedi" su tek u zadnjoj trećini održali ravnotežu s goropadnim suparnicima. Prvo su "crna krila" povećala prednost, a gosti su počasni pogodak postigli tek u završnici dvoboja.

Svladati koruškog zmaja

EC KAC Logo1Nakon pauze čeka nas neugodno gostovanje u glavnom gradu Koruške. Klagenfurt (Celovac) ili službeno Klagenfurt am Wörthersee ujedno je i najveći koruški grad, a prema popisu s početka 2017. broji 99.997 stanovnika čiji broj neprekidno raste, preciznije za 3.500 u posljednje tri godine. Grad je prema legendi osnovan na mjestu gdje je ubijen zmaj koji je živio u obližnjoj močvari, što mi napokon objašnjava i onu iritantnu maskotu koja je jednom klizala čak i našim ledom (nemrem se više sjetiti da li na Šalati ili u Areni), a nalazi se na jugu Austrije u kotlini pored Kamniško -Savinjskih Alpa koje razdvajaju Austriju i Sloveniju te zajedno s Karavankama čine i prirodnu granicu između Koruške i Gorenjske. Na zapadu im je jezero Wörthersee koje je značajan rekreacijski centar i često se naziva "austrijsko more", kroz sam grad teče rijeka Glana nedaleko na jugu je i rijeka Drava na kojoj se nalazi nekoliko umjetnih jezera od kojih im je najbliže FerlacherStausee.

Nema bodova za goste

bolzano fox najavaPrvi međusobni susret Südtirola i Medveščaka zbio se prije nešto više od tri tjedna u Južnom Tirolu. Bolzano nas je u PalaOndi dobio rezultatski dosta uvjerljivo nakon čega se okrenuo gostima iz Villacha. Početak je bio kao iz snova nakon što su u prvih sedam minuta prednost izgradili DeSousa solo prodorom između N. Petrika i Shieldsa te Petan lijepim pogotkom s lijevog bulija u bliži kut dok je u 2/3 Shields smanjio zaostatak. Sve se međutim raspalo u posljednjih šesnaest minuta kada im je „hattrickom“ mrežu napunio Hickmott dok je šokiranim domaćinima pogodakHalma bio dovoljan tek za tijesan poraz.

Njima dvorana, nama bodovi

linz domaČeka nas gostovanje u glavnom gradu Gornje Austrije te (s više od 200.000 stanovnika) trećeg po veličini iza Beča i Graza. Dio je i „Linz-Wels-Steyr“ metropolisa u kojem stanuje trećina stanovnika ove savezne pokrajine (460 tisuća stanovnika) što ga čini drugom najvećom urbanom cjelinom u Austriji. Linz se smjestio u gorama okruženoj dolini LinzerBecken, rasprostranjen je s obje strana Dunava, a granica s Češkom je na samo 30 km. Nakon 2. Svjetskog  rata razvio se kao značajan kulturni centar na pola puta između Beča i Salzburga, a 2009. je zajedno s Vilniusom proglašen Europskim glavnim gradom kulture.