Četiri gola ni za jedan bod

Medveščakov niz poraza nastavio se i u prosincu. Zagrepčani su na gostovanju kod susjeda na ljestvici Dornbirna prikazali dobru igru, ali su na kraju ostali bez nagrade. Domaći su odlično započeli utakmicu i za seda minuta stvorili dva gola prednost. Uslijedio je žestok protuudar "medvjeda" koji su za dvije i pol minute čak tri puta zatresli protivničku mrežu čime su preokrenuli omjer. "Buldozi" su do kraja trećine stigli izjednačiti pa se u nastavak susreta ušlo s punom neizvjesnosti. Dornbirn je drugom dijelu susreta preuzeo inicijativu te je s dva uzastopna zgoditka ponovo došao u prednost. Medveščak se početkom posljednje trećine približio na samo gol manjka, ali nakon toga nije mogao probiti suparničku obranu. Kad su gosti izvukli vratara ne bi li pokušali izjednačiti, "buldozi" su postavili konačnih 6:4 u svoju korist.

Opširnije...

Pamtim samo sretne dane

med samiMedveščak je pretrpio drugi uzastopni poraz kod kuće. Nakon KAC-a, bodove je iz Doma sportova odnio i Linz. Desetkovani "medvjedi" su se dobro držali tijekom prvih dvadeset minuta. Nakon ravnopravne igre na odmor se pošlo netaknutih mreža. Neizvjesnost je potrajala sve do sredine druge trećine kad su gosti za tridesetak sekundi dvaput zatresli Medveščakovu mrežu. Zagrepčani su ipak smogli snage odgovoriti vlastitim pogotkom smanjivši na taj način prednost Linza prije ulaska u zadnju trećinu. Prije nego što su "medvjedi" stigli bilo što uraditi, gosti su s dva zgoditka u prvih pet minuta treće trećine odlučili pitanje pobjednika. Domaći su u završnici prišli na dva gola manjka, a kad su izvukli vratara, Linz je postavio konačnih 5:2.

U predbožićnom raspoloženju

dornbirn pobI „Buldoge“ bumo vidjeli po 3. puta, a njima smo i najviše dužni obzirom su ekipa s kojom imamo najgoru gol razliku ove sezone odnosno užasnih 3:13. Nakon te čiste pobjede nad nama uletjeli su u niz od pet poraza uz gol razliku 9:20, a redom su ih tukli Znojmo, Linz, Bolzano, Fehérvár i Vienna. Vaditi su se morali u velikom derbiju „Kopnenih protiv morskih cucaka“, a Innsbruck je za usporedbu u svojih zadnjih pet utakmica izgubio tek od KAC-a.

Usredotočiti se na hokej

znojmo najavaBombardirani raznim naslovima o bankrotu i izlasku iz lige u austrijskim medijima i naravno od neizbježnog Bernda u sumornoj se atmosferi suočavamo sa Znojmom kojeg smo zadnji puta vidjeli još tamo krajem rujna. Pa pogledajmo malo što su „Orli“ od tada napravili. Do studenog su u 12 utakmica ostvarili tek tri pobjede, a onda nanizali Dornbirn, Viennu (čak 9:3), Villach, Linz i Bolzano. Pobjedničku priču zaustavili su im dosta uvjerljivo „Bikovi“ no dva dana kasnije upisali su novu pobjedu protiv Innsbrucka te se okrenuli novom gostu – „Buldozima“.

Nada umire posljednja

bec medEto nam opet Vienne na repertoaru. Nakon tijesne pobjede nad nama u Beču, prvo su izgubili od Villacha kojem je to bila prva pobjeda nakon punih mjesec dana pa u produžecimas 4:3 pobijedili „Buldoge“ kojima je sva 4 pogotka utrpao Schneider. Potom su izvisili od Salzburga i Innsbrucka, oba puta u raspucavanju (i zanimljivo opet 4:3) te se okrenuli lagano tonućem Bolzanu koji im je stigao s tri uzastopna poraza uz gol razliku 7:14.

Negdje nas mora krenuti...

linz kapetanTon,klapa, akcija – Linz zum dritte mal… Kak to nažalost biva u „Keine Sorgen Areni“ i krajem listopada smo izvisili iako smo imali lijepih 3:0 još tamo početkom 2/3. A Linz je nakon nas vezao pobjede kod Villacha (napravili im isto kaj i nama) i Innsbrucka pa počeo ritmom poraz-pobjeda. Konkretno, izgubili su tijesno od „Lisica“, napucali „Buldoge“, zvisili od „Crvenih“, pobijedili „Bikove“ pa izgubili od „Orlih“.