Samo pobijedite

vsv med najavaVillach nas je točno sredinom rujna uspio svladati u produžetku nakon čega je nastavio promjenjivim smjerom. Izgubili su tako od Graza i Dornbirna pa tijesno svladali Bolzano da bi ih sredili Vienna i Salzburg. Tračak pozitive javio se pobjedama nad KAC-om i Fehérvárom, ali odmah potom vezali su poraze od Linza, Innsbrucka i ponovo Graza te se uputili na teško gostovanje kod Bolzana. „Lisice“ su vrlo rano povele preko Insama, a Villach poravnao pogotkom Aldersona koji je usamljen na desnom buliju mogao birati kamo će smjestiti pak. Utakmica je riješena dvije minute prije kraja regularnog dijela kada pogađa Blunden u situaciji s igračem više.

Potom im je u goste stigao Linz koji im je prodao isti „scenarij“ kao i nama dva dana prije. Villach je već nakon tri minute imao prednost snažnim pogotkom Frasera izvana i P. Wohlfahrta s desne vratnice nakon velike gužve, a sve je desetak minuta kasnije „podebljao“ Brunner. Gosti su se međutim pregrupirali, užasnog Ouzasa uspješno zamijenio je Kickert te su malo po malo stigli do 3:5, a posebice se istaknuo Davies „hattrickom“. Minutu prije kraja utakmice Pollastrone spretno s lijeve strane budi nadu u povratak i barem produžetke, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

U Salzburgu je Villach konstatno bio u zaostatku. „Bikovi“ su poveli preko Feldnera, a poravnao je Sharp iz gužve i kroz noge Herzogu. Do prvog odmora domaći su digli prednost na dva razlike, ali odmah početkom nastavka uzvraća Pollastrone fino podmetnuvši palicu na desnoj vratnici a malo kasnije uspješan je i Trivino kojem je krasno nakon solo prodora asistirao Schlacher. Ni Salzburg međutim nije mirovao uz vlastita dva pogotka, a u posljednjoj trećini još i Hughes i Baltram svladavaju Schluderbachera i „sedmicom“ u mreži kvare mu ovosezonski debi, a Villachu donose i 6. uzastopni poraz. Koliko su im „Bikovi“ težak protivnik govori i podatak da je ovo bila i 4. uzastopna pobjeda Salzburga u međusobnim okršajima uz gol razliku 21:6.

Osim što je izostalog Krompa u 3. navali zamijenio Lahoda, drugih promjena nije bilo te su navale glasile:

1. Pollastrone-Sharp-Brunner
2. N.Petrik-Trivino-Alderson
3. Lanzinger-Maxa-Lahoda
4. Wohlfahrt P. – Wohlfahrt B.

*Uz spomenutog Krompa otprije im nedostaju Spannring i Down pa su zadnje tri utakmice izašli s nepotpunom 4. navalom

Uvjerljivo ih u ovome razdoblju predvode Pollastrone (6+3) i Alderson (5+1), a slijede Trivino (4+1) te s po dva pogotka Sharp (2+5), Brunner (2+3), DeSantis i Fraser (obojica po 2+2) dok su se kod asistenata istaknuli Down (1+5) te Schlacher (0+5). Bakala je među vratnicama stajao 12 utakmica, u prosjeku primio 3,25 pogodaka uz 88,9% obrana.
Od dojučerašnjeg vratara Frölunde i Düsseldorfa su sigurno više (i s pravom) očekivali, a Dan se istinski iskazao samo protiv Linza (97,2%) i KAC-a (93,3%). Schluderbacher je u toj tekmi protiv Salzburga uz 7 pogodaka „izvukao“ i 83,3% obrana obzirom je zaustavio i 35 udaraca po golu. I ukupno ih u sezoni pogocima predvodi Pollastrone (9+4) koji je time zauzeo 21.mjesto lige po bodovima a slijede Alderson (6+1) i Sharp (4+7) dok su naše uzdanice Sauvé (5+5), Sylvestre (5+3) te s po 4 pogotka Olden (4+7), Armstrong (4+4) i Zanoški (4+3). Od Lisutina sam (i)pak očekivao bolje od 4 pogotka u prosjeku uz 88,3% obrana.

S igračem više su 7. momčad lige te uz Dornbirn jedini koji još u toj situaciji nisu primili pogodak dok su s igračem manje pretposljednji s 18 primljenih pogodaka iz 74 udaraca po golu, ali su nakon Salzburga i zabili najviše pogodaka s igračem manje (3). Mi smo pak u situaciji s igračem manje ekspresno sletjeli s 1. pozicije na čak 8. što nije nažalost čudno obzirom smo u posljednje tri utakmice primili čak 6 pogodaka. Prošle sezone smo ih doma oba puta baš fino nabili (5:2 i 7:2), a od onih koji su još tu propisno su ih trpali Aviani (4) i Olden (3).

Ne morate ih ni natrpati ovog puta, samo pobijedite!