Praznih ruku sa gostovanja

U12olimpija zagrebNakon šest odigranih kola natjecanja mlađih kadeta u okviru Internacionalne hokejaške lige ostala je samo jedna neporažena momčad, Triglav iz Kranja. Slijede ga četiri ekipe sa po jednim porazom među kojima nema naših.. Zagrebački hokejaši su sve tri utakmice ovog vikenda odigrali u gostima, a na gostovanjima do sada nisu osvojili niti bod. Bolje nije bilo ni u ovom slučaju. Najbolje se držao Zagreb koji je još početkom zadnje trećine držao bod u Ljubljani, ali Olimpija je bila efikasnija u završnici (3:6). Mladost nije imala šanse kod lidera natjecanja u Kranju (2:12), a na susjednom Bledu je bez bodova ostao Medveščak (3:10).

Opširnije...

Zaskočili domaće u završnici

medvescakIHLMedveščak je zabilježio drugu uzastopnu pobjedu u IHL-u. Na gostovanju u Novom Sadu, Zagrepčani su poveli na samom otvaranju utakmice no domaći su ubrzo poravnali. Rezultatska ravnoteža je potrajala do završnice prve trećine kad su se suparnici raspucali. Vojvodina je prešla u vodstvo, ali su gosti s dva zgoditka u kratkom roku preokrenuli omjer. Nastavak dvoboja donio je obostrano otvorenu igru u kojoj su uspješniji bili domaći koji su izjednačili sredinom trećine. Posljednja trećina je sličila na prethodnu pri čemu su mreže mirovale na obje strane. Kad se već činilo da će se igrati produžetak, "medvjedi" su brzom akcijom postigli pogodak koji im je donio pobjedu od 4:3.

Crnih osam minuta

celje zagrebNakon gostovanja u Novom Sadu s kojeg su donijeli vrijednu pobjedu, zagrebaše je čekao puno teži protivnik u Celju. Međutim, ni najveći pesimisti među "veprovima" nisu mogli zamisliti da će domaći u prvih osam minuta čak četiri puta zatresti mrežu. Nakon tako groznog ulaska u utakmicu, Zagrepčanima je dalje moglo biti samo bolje. Gosti su prvo zatvorili prolaz prema svojim vratima, a onda su se posvetili protivničkoj mreži koju su načeli prije odlaska na odmor. Nastavak susreta donio je ravnopravnu borbu s pregršt prilika na obje strane, ali se mreže nisu tresle. Zagrep je početkom zadnje trećine smanjio zaostatak, a osam minuta prije kraja trećine prišao na samo gol razlike. Tek kad im je gotovo sigurna pobjeda počela izmicati, Celjani su ponovo namjestili ciljnike i s dva pogotka u završnici susreta osigurali konačnih 6:3.

"Veprovi" se uspeli na Triglav

IHL Zgb Tri 181020Zagreb je u dvoboju s Triglavom prikazao sjajnu igru koja ga je dovela do visoke pobjede nad uglednim suparnikom iz Kranja. "Veprovi" su poveli u prvim minutama susreta, ali se na odgovor gostiju nije trebalo dugo čekati. Sredinom prve trećine suparnici su razmijenili po pogodak, a neposredno pred prvi odmor, domaći ponovo prelaze u vodstvo. Zagrebaši su u nastavku susreta zaigrali još bolje pa su u prvom dijelu trećine još dvaput zatresli mrežu "orlova". Triglav je u zadnjoj trećini morao krenuti na sve ili ništa čime je samo otvorio prostor za brze akcije Zagrepčana. "Veprovi" su u prvih pet minuta postigli dva zgoditka čime su riješili pitanje pobjednika. U samoj završnici zagrebaši postavljaju konačnih 8:2 koji će odjeknuti od Gorenjske pa sve do Beograda.

"Mamuti" namjestili ciljnike

IHL Mla Voj 181014Mladost je tek u šestoj prvenstvenoj utakmici došla do punog "ulova". Zagrepčani su u dvoboju na Velesajmu uvjerljivo svladali goste iz Novog Sada. Mladost se nametnula boljom igrom već u prvih desetak minuta koje je i okrunila vodećim pogotkom. Neposredno pred završetak prve trećine Mladost povisuje prednost za mirniji odlazak na odmor. Otpor gostiju slomljen je u prvih šest minuta nastavka tijekom kojih su domaći čad tri puta zatresli protivničku mrežu. Na polovici druge trećine mladostaši su dosegnuli i šesti pogodak. Od tog trenutka igra dobija fizička obilježja pa je prilika za pogotke bilo sve manje. Zadnja trećina je po igri podsjećala na drugi dio prethodne trećine. Igralo se tvrdo na rubu, a često i preko granice prekršaja. Pred kraj dvoboja Mladost postiže još jedan pogodak za konačnih 7:0.

"Medvjedi" nadmudrili Slaviju

medvescak slavijaHokejaši Medveščaka ugodno su iznenadili svoje navijače pobjedom protiv Slavije. Ljubljančani su tijekom prvih dvadeset minuta imali više od igre, ali nisu uspjeli probiti discipliniranu obranu domaćih. Na prvi pogodak se čekalo do druge trećine u kojoj su gosti poveli dok su imali igrača manje. "Medvjedi" nisu gubili glavu nego su se i dalje organizirano suprostavljali bržim i izdržljivijim Ljubljančanima. Domaći su izjednačili u završnici trećine pa je treća dionica donosila punu neizvjesnost. Unatoč naporu da usmjeri utakmicu u vlastitu korist, Slavija se u zadnjoj trećini sučelila suparniku koji je imao i energije i borbenog duha za svoju igru. "Medvjedi" su prvo preokrenuli omjer, a potom i pobjegli na dva razlike. Pokušaj gostiju da bez vratara spasi bod doveo je do posljednjeg pogotka na utakmici za pobjedu domaćih od 4:1.