"Mamuti" u finalu

U12 mladost bledMladost je u finalu prvog izdanja Internacionalne hokejaške lige za igrače do dvanaest godina. Prednost od dva gola razlike ostvarenu na Bledu, ne samo da su sačuvali već su novom pobjedom potvrdili da su najozbiljniji pretendent za osvajanje naslova. Bled je u Zagreb došao uvjeren da mogu sustići i prestići razliku kojom su izgubili u prvoj utakmici. Vodstvom na otvaranju utakmice bledski "labudovi" su dodatno podgrijali nade svojih navijača (čitaj:roditeljia koji su ih došli podržati u Zagreb. "Mamuti" se nisu dali iznenaditi i prije kraja trećine su golovima kapetana Brune Idžana došli do preokreta i na odmor otišli s prednošču. Više, manje isti scenario ponoviio se i u trećoj trećini kada su gosti došli do izjednaćenja, ali je Mladost golom Patrika Šmejkala ubrzo vratila vodstvo. Točku na i u završnim je minutama, za konačnih 4:2, stavio Idžan.

Zagreb, klizalište Velesajam, 22.ožujak 2018
IHL utakmica broj 207, gledatelja 53
Suci: Metzinger,Polašek

KHL MLADOST U12    - HKMK BLED A U12 4:2 (2:1,0:0,2:1)

Mladost: Penzer, Stojanović - Buljeta, F.Debeljak, Goršić, B.Idžan, M.Idžan, Mandušić, Marojević, Najdanović, Šarčević, Šimunković, Šmejkal, Štefanac, Tukulj, Varga, Zdilar. Trener: Janjatović, Marš

Bled A: T.Sodja Zalokar, Zupan Urh - Berc, Berra, Bogdanovski, Filipič Džafič, Goličić, Gomboc, Groznik, Gruškovnjak, T. Konobelj, Kuralt, V.Medič, Oštir, Rozman, Sitar, G.Sodja Zalokar, Titov, Zor. Treneri: Burazin

Bled A 18 min

Uzvratna utakmica polufinala bila je sve samo ne posao koji treba odraditi. U dvoboju ravnopravnih ekipa pobjeda od dva gola nije nešto što protivnik ne bi mogao nadoknaditi u uzvratu. Pogotovo kada se ne igra na pobjede, nego na gol razliku. Obje ekipe su u utakmicu ušle kao da je prva. Bled je morao igrati kao da kod kuće pokušava ostvariti što veću prednost, a Mladost je "zaboravila" na pobjedu iz prve utakmice i krenula od nule. Promjena u sastavima nije bilo. Ovakvi se dvoboji ne preskaču ako nije viša sila u pitanju.

Od prvog bačenog paka primjetilo se da je prva zadaća u obje ekipa zaštiti vlstitu mrežu, a kroz kontre i polukontre doći do željenog rezultata. Mladost je bolje otvorila utakmicu i uz očekivanu dozu opreza krenula po gol(ove) koji će im olakšati nastavak utakmice. No, dogodilo im se upravo suprotno. Dobar napad i izglednu šansu "mamuti" nisu realizirali, a u nastavku napada griješe na plavoj liniji i omogućuju gostima polukontru iz koje Bled dolazi u vodstvo. Gol gostima daje dodatni poticaj pa žešće kreću prema golu "mamuta". Čvršćim i agresivnijim pritupom preuzimaju kontrolu nad utakmicom, no mala je razlika između čvrstine i grubosti pa se ubrzo dva igrača Bleda sele na klupu za kažnjene. Brojčana prednost na ledu dobro je došla domaćinu. Sabrali su se i krenuli po izjednaćenje. Šut Šarčevića sa plave linije umrežu skreće Bruno Idžan, a minutu kasnije Buljeta puca s plava, a Idžan posprema odbijanac za rezultatski preokret.

U drugoj trećini su mreže mirovale. Mladost je imala nekoliko prilika povećati prednost no realizacija je zakazala. Kako je vrijeme odmicalo sve je jasnije bilo da će za potvrdu prolaza trebati još koji gol. Umjesto gola Mladosti za potvrdu pobjede gol postiže Bled i vraća se u igru. Odmah po izjednačenju imaju  i igrača više pa se situacija dodatno komplicira. Srećom po "mamute" igrač manje donio je novo vodstvo Mladosti. Nakon akcije Idžana pak je u mrežu pospremio Patrik Šmejkal. Gosti su se još jednom pokušali vratiti u igru, ali priilike za to više nije bilo. Tri minute prije kraja Mladost s igračem više postiže četvrti gol, a Idžan dolazi do hattricka.Prolazak u finale "mamuti" su bučno proslavili, a u finalu ih čeka Slavija junior. U obračunu ljubljanskih momčadi, ekipa iz Zaloga iznenadila je favorizirane "zmajčeke" i probila se u finale.