Težak zadatak u uzvratu

U12slavija mladostSvakoj se ekipi u sezoni dogodi loša utakmica. Toga nisu pošteđeni ni najbolji, a "mamutima" se loša utakmica desila u najgorem mogućem trenutku, u finalu Internacionalne hokejaške lige. U prvoj utakmici finala Slavija Junior je iskoristila sve slabosti Mladosti i u Ljubljani slavila s visokih 10:4. Time je pred Mladost stavila veliki izazov za uzvrat.Obzirom da se finale ne igra na pobjede već na gol razliku, "mamuti" za dva dana trebaju pobjediti sa sedam ili više golova razlike.  Sva četiri gola za Mladost u ovom je doboju postigao Bruno Idžan.

Ljubljana, Dvorana Zalog, 27.ožujak 2018
        IHL utakmica broj 211, gledatelja 115
        Suci: Čertanc, Miklič

HK SLAVIJA JUNIOR U12 - KHL MLADOST U12    10:4 (3:0,3:2,4:2)

Slavija: Kuder, Lalič - Bizjak, Bolte, Brunček, Golob, N.Gostiša, T.Gostiša, Janežič, Juhart, Klemenčić, Kvartuh, Petrović, Predalič, Špari Leben, Špendal, Starašinič, Šuštar, Turšič Sečkar, Volaj, Vresk. Trener: Pesjak

Mladost: Penzer, Stojanović - Buljeta, F.Debeljak, Goršić, B.Idžan, M.Idžan, Mandušić, Marojević, Najdanović, Šarčević, Šimunković, Šmejkal, Štefanac, Tukulj, Varga, Zdilar. Trener: Janjatović

Mladost 8 min

U dvadeset šest utakmica redovnog dijela i četiri utakmice doigravanja Mladost je izgubila samo sedam bodova. U drugom su kolu s dva razlike izgubili od Olimpije A, a protiv Jesenica i Slavije po jednom izgubili u raspucavanju. Ukupna gol razlika u tim utakmicama, minus četiri. U finalu su se učekivale dvije neizvjesne utakmice kakve su uostalom bile i obje utakmice ovih takmaca u redovnom dijelu, no ovakav potop nitko nije očekivao. Slavija se nadala reprizi polufinala u kojem je šokirala favoriziranu Olimpiju s 9:0 u prvoj utakmici i time došla do nedostižne prednosti. Plasman u finale bio je osiguran, a Olimpija je u uzvratu ostvarila tek utješnu pobjedu. Dodatni problem stručno vodstvu "mamuta" predstavljala je i činjenoca da su u utakmicu ušli bez prvog golmana, Penzera, no i bez njega je Mladost ranije slavila u Zalogu pa to zasigurno nije razlog poraza.

Prvih petnaest minuta utakmimce obilježila je samo jedna ekipa, Slavija junior. Domaća ekipa je igrala, pritiskala i zabijala, a gostiju nije bilo nigdje.  "Mamuti" su se našli u "krivom filmu" i nakon prvih petnaest minuta zaostajali tri gola. Smanjila je Mladost golom Idžana odmah na početku druge trećine, pokušala i s promjenom vratara, no smjer utakmice nisu okrenuli, nastavila je u istom pravcu. Tri gola Slavije, pa gol Idžana. 6:2 nakon dvije trećine, 9:3 nakon 40. minuta igre, ritam je koji su držali domaćin. Srećom, zadnjih pet minuta je završilo 1:1. Mladostašima je za dohvat željenog naslova ostalo velikih i teško dostižnih šest golova razlike. U Zagrebu će u lov morati od prve sekunde žele li protiv vrsnog protivnika ostvariti takvu razliku i okititi se naslovom najboljeg. Do kraja ima još 45 minuta, a "mamuti" su nebrojeno puta ove sezone dokazali da su dorasli svim izazovima. Sretno.