Crni niz se nastavlja

U18 slavija TZGMukama zagrebačkih juniora nikako da stigne kraj. U utakmici 25. kola slovenskog prvenstva, Team Zagreb je pretrpio još jedan težak poraz. Ovog puta Zagrepčane su nadjačali vršnjaci ljubljanske Slavije. U utakmici u Zalogu domaći su slavili visoku pobjedu. Gosti su se nekako držali prvih desetak minuta, a onda su Ljubljančani u drugom dijelu trećine dvaput zatresli protivničku mrežu. Nadu u mogući povratak Teama Zagreba, domaći su ugasili zgoditkom na samom početku druge trećine. Do polovine susreta Slavija je imala pet pogodaka prednosti, a na drugi odmor pošlo se s razlikom od šest golova u korist ljubljanskog sastava. Suparnici su u zadnjoj trećini naizmjence postizali pogotke sve dok nisu dostigli konačnih 8:1 za Slaviju.

Slavija - Team Zagreb 8:1 (2:0, 4:0, 2:1)

Team Zagreb 10 min

Slavija: Dukarič, Lajevec - Černe, Gračan, Prodan, Trškan, Povše - Primar, Bolte, Lampič, Skrlep M., Skerlep G. - Jesihar, Bukovec, Tomažič. Trener: Adlešič

Team Zagreb: Goršić, Pilipović - Seitz, Cerovečki, Grgurić, Dobrić, Vragolović - Belina, Matišin, Rakar, Kramarić, Popović Tijan - Đerek, Belinić, Pavetić, Jakovac. Trener: Bregant

Put u Ljubljanu je za zagrebačke juniore bio put bez nade. Za razliku od prosinca u kojem su zabilježili čak dvije pobjede, Zagrepčani su u siječnju izgubili sve tri utakmice koje su igrali. Suprotno učinku iz 2017. kad je Olimpija izgubila u Domu sportova, a Jesenice se spašavale na Velesajmu, Team Zagreb je u novoj godini pregažen od obje momčadi. Zagrebačkim je juniorima ipak najteže pao poraz u Mariboru, od najgore momčadi u ligi. Team Zagreb je u Zalogu isklizao kao sedma momčad lige, sa samo 17 bodova, čak 15 manje od svog domaćina koji je držao četvrto mjesto.

Najučinkovitiji hokejaš zagrebačkog sastava je Dobrić s 14 bodova u 23 utakmice. Slijede ga Paulović s 13 bodova i Burazin s 11. Među braničima su se ponajviše istaknuli Belina i Đerek sa po 3 boda. Vratar Slivnjak je ostvario tri pobjede uz 85,51% zaustavljenih udaraca, dok je Pilipović najuspješniji među kolegama s 86,25% obrana, ali nijednom pobjedom na računu. Trener Bregant je u Zalog doveo oslabljeni sastav s kojim se teško mogao ravnopravno nositi sa Slavijom. U Zagrebu su ostali vratar Slivnjak, branič Joja te napadači Paulović, Burazin, Selitaj, Hanžek, Fernandez Genc i Pleština. Po prvi se put u momčadi našao mlađi junior Pavetić.

Slavija je s 32 boda odmaknula Bledu na petom mjestu za dva boda. Vodeći trojac, Jesenice, Triglav i Olimpija već su napravili više od deset bodova razmaka u odnosu na pratnju. Iza Ljubljančana je bio sjajni siječanj u kojem su ostvarili puni učinak. Redom su pobjeđivali Maribor, Olimpiju, Triglav i Bled tako da su bili apsolutni favorit u dvoboju s Teamom Zagreb. Najopasniji igrači Slavije bili su Prodan, Povše, Skerlep i Trškan. Od standardnih igrača nedostajali su braniči Zagorc i Ćosić, a u sastavu nije bilo ni braniča Bernarda niti napadača Bohinca koji ove sezone pretežito igraju u EBYSL-u i IHL-u.

Domaći su od prve minute preuzeli igru u svoje ruke. Akcije su se u trećini Teama Zagreb nizale jedna za drugom no Goršić je uz pomoć svojih suigrača zaustavljao sve što su Ljubljančani uputili prema njegovim vratima. Zagrepčani su tek povremeno ulazili u napadačku trećinu tako da Dukaričeva gotovo da nije imala posla. Unatoč izrazitoj premoći, Slavija nikako nije pronalazila put do mreže "bijelih" pa su mreže mirovale sve do sredine prve trećine.

Ljubljančani su razbili protivničku bravu početkom 11. minute. Skrlep je uposlio Povšeta koji preciznim udarcem dovodi "crne u vodstvo. Prvi pogodak dodatno je potaknuo domaće čiji je pritisak doveo i do prekršaja Cerovečkog dvije minute kasnije. Gostujuća vrata našla su se pod opsadom no obrana "bijelih" na čelu s Goršićem je izdržala pune dvije minute kazne za svog braniča. Slavija je ipak zadržala napadački zamah pa je u 15. minuti povećala prednost.

Primar je na asistenciju Jesihara zatresao mrežu Teama Zagreb pa su domaći mogli mirnije dočekati kraj trećine. Team Zagreb se u preostalih pet minuta uspio obraniti no gostima je moralo biti jasno da se igrom pruženom u prvoj trećini ne može suprostavljati Slaviji. Zagrepčani su morali zaigrati aktivnije i zadržati protivnika podalje od svoje mreže jer je 20 udaraca tijekom prve trećine bilo jednostavno previše. Ljubljančani su mogli biti zadovoljni ostvarenim i pouzdati se u svoju klizačku i fizičku nadmoć pred nastavak susreta.

Tek što je počela druga trećina, kombinaciju Skerlepa i Bukovca, preciznim je udarcem dovršio Trškan. Gosti su se našli u nezavidnom položaju iz kojeg su se teško mogli izvući. Slavija je osjetila kako bi utakmicu mogla dobiti u idućih nekoliko minuta pa je još jednom pritisnula "bijele". Napadačka igra urodila je plodom već u 25. minuti. Na sceni je bio Skerlep koji je kombinaciju Skrlepa i Černeta pretvorio u novi pogodak domaćih. Sada je već bilo jasno da se Team Zagreb neće vratiti zadovoljan iz Zaloga.

Malo kasnije prekršaj Skerlepa dao je tračak nade gostima. Da su Zagrepčani iskoristili brojčanu prednost, možda bi nešto mogli i ušićariti no desetkovane napadačke linije "bijelih" nisu bile u stanju izraditi akciju iz koje bi ugrozile mrežu Slavije. Nisu prošle ni tri minute od izjednačenja snaga na ledu, kad su Ljubljančani zadali konačni udarac gostima. Prodan je na asistenciju Skerlepa svladao Goršića i poslao ga na klupu za pričuve. U drugoj polovici susreta mrežu Teama Zagreb čuvao je Pilipović.

Zagrepčanima je pošlo za rukom uspostaviti ravnotežu snaga pa su se idućih nekoliko minuta prilike smjenjivale pred oba gola. Ravnopravna borba je potrajala do 37. minute kad prekršaj Dobrića vraća igru u trećinu "bijelih". Gosti su se učinkovito branili od naleta Slavije. Kad je napadaču Teama Zagreb preostalo dvadesetak sekundi do povratka na led, domaći su ponovo zatresli mrežu. Nakon kombinacije Černeta i Skerlepa, Pilipovića je svladao Povše.

U preostale dvije minute do drugog odmora nije se stiglo ništa dogoditi. Zagrepčani su se nalazili pred još jednim teškim porazom kojeg su u posljednjoj trećini mogli samo neznatno ublažiti. Domaćima su se u potpunosti ostvarila očekivanja prije utakmice i za njih je Team Zagreb zapravo bio već završena priča. Obje su momčadi u treću dionicu dvoboja ušle bez opterećenja pa su suparnici prikazali obostrano otvorenu igru s dosta prilika pred oba gola.

Isključenje Skerlepa u 45. minuti dalo je priliku Zagrepčanima da postignu makar počasni pogodak. Međutim, samo devet sekundi kasnije, pločica se našla u mreži gostiju. Trškan je osvojio buli te uposlio Skrlepa koji juri prema vratima "bijelih" i postiže pogodak za svoju momčad. Uzdrmani Zagrepčani ne samo da više nisu bili u stanju ništa učiniti s igračem više nego su od 46. minute zbog prekršaja Pavetića i sami ostali s četvoricom igrača na ledu.

Igra četvorice protiv četvorice nije donijela promjenu omjera, a ni domaći nisu iskoristili pedesetak sekundi s igračem više. Suparnici su s punim postavama izdržali samo dvije minute prije nego što je prekršaj Kramarića ostavio goste s igračem manje. Slovencima obično nijedna pobjeda protiv Zagrepčana nije dovoljno visoka pa je bilo za očekivati da će "crni" nastojati iskoristiti brojčanu prednost. Međutim, Team Zagreb ne samo što se uspio obraniti nego je u 50. minuti postigoa prvi pogodak samostalnom akcijom Rakara.

Do kraja susreta je ostalo nešto više od osam minuta, a suparnici su nastavili s obostrano otvorenom igrom. Prilike su se smjenjivale na obje strane no pogodaka nije bilo. Pet minuta prije završetka susreta na klupu za kažnjene sjeda Bolte. Pokušali su Zagrepčani još malo ublažiti poraz no nije im uspjelo pronaći put do mreže. Tek što su se snage na ledu izjednačile, Slavija je postigla pogodak. Povše je uposlio Trškana koji sigurnim udarcem šalje pak u mrežu.

Do kraja se susreta više nije imalo što dogoditi pa su domaći slavili visoku pobjedu. Zahvaljujući neuspjehu Bleđana u domaćem dvoboju protiv Crvene zvezde, Slavija je povećala svoju prednost nad "labudovima" za još dva boda. Vodeći trojac je predaleko no izgleda da su Ljubljančani osigurali prednost domaćeg leda u prvom krugu doigravanja. Team Zagreb je ostao pri dnu opterećen vlastitim poteškoćama. Niz neuspjeha loše utječe na raspoloženje, ali i raspoloživost igrača kojima se sve manje sudjeluje u neizbježnim porazima. Čini se kako je i stručni stožer digao ruke pa se postavlja pitanje što se čeka u savezu jer je svjetsko prvenstvo sve bliže.