Rapsodija u bijelom

S Zag Sla 171025Zagrebaši su poraz u Novom Sadu brzo ostavili iza sebe. Drugi dolazak Slavije na Velesajam u ovoj sezoni završio je slično kao i prvi, teškim porazom Ljubljančana. "Veprovi" su rano došli u vodstvo no gosti su već u idućem napadu poravnali. Privid ravnopravnosti potrajao je sve do završnice prve trećine kada domaći dvaput koriste igrača više i stvaraju pristojnu razliku za nastavak susreta. Zagreb je u drugoj trećini slomio otpor Slavije. Ljubljančani nisu imali nikakav odgovor na kombinatornu igru domaćih. Brza dodavanja neprekidno su stvarala višak igrača pa su "veprovi" nemilosrdno punili protivničku mrežu postigavši čak pet pogodaka u 20 minuta. U zadnjoj trećini obje su momčadi odigrale opušteno pa smo vidjeli obilje prilika pred oba gola. Učinkoviti su bili samo zagrebaši koji su s tri nova pogotka zaokružili jednu od najvećih pobjeda koju je Zagreb izborio protiv neke slovenske momčadi.

Opširnije...

Trećina previše

U12mladost czTijesna pobjeda Mladosti te uvjerljivi porazi Zagreba i Medveščaka rezime je ovotjednih nastupa mlađih kadeta u Internacionalnoj hokejaškoj ligi. Rezultati nakon druge trećine bili su primjereniji situaciji na ledu, a dojam je pokvarila treća trećina.  Kao da se igrala trečina previše.U posljednjih petnaest minuta Medveščak je potonuo u Jesenicama (1:5), Zagreb protiv Bleda nestao s leda (0:10), a čak je i Mladost izgubila posljednju dionicu (1:2). Na bodovni saldo to nije utjecalo jer su "veprovi" i "medvjedi" gubili i nakon druge, a "mamutima"  nije pokvarilo uspješan nastup, tek je istanjilo prednost u utakmici koju su trebali pobjediti s većom razlikom. Izgleda su tjedni bez redovitih treninga došli na naplatu. Srećom, od ponedjeljka kreće Šalata, a s njome i redoviti treninzi za najmlađe natjecateljske kategorije.

Prepušteni sami sebi

U18 TZG Jes 171022 2Juniori Teama Zagreb propustili su veliku priliku svladati vodeću momčad prvenstva, Jesenice. Premda su gosti nastupili u oslabljenom sastavu to ne bi bilo umanjilo značaj pobjede Zagrepčana. Domaći su poveli na samom početku susreta nakon čega se razvila ravnopravna borba. Team Zagreb se uspješno nosio s gostima, a neposredno pred završetak trećine Zagrepčani su povećali prednost. Jeseničani su treći pogodak primili početkom druge trećine, ali su ubrzo smanjili zaostatak. Raspoloženi domaćin je u roku od minute vratio razliku na tri pogotka. Sredinom trećine "železari" još jednom pogađaju mrežu Teama Zagreb. Nedovoljna tjelesna pripremljenost domaćih omogućila je Jesenicama da zagospodare ledenom plohom u posljednjoj trećini. Pet minuta prije kraja trećine gosti su s dvojicom igrača više prišli na gol manjka, a u predzadnjoj su minuti izjednačili. Zagrepčani su već poslovično neučinkoviti u produžetku i raspucavanju pa su Jesenice napustile Velesajam s dva boda u džepu.

Protivnik po mjeri

U16 TZG Mar 171024Zagrebački mlađi juniori brzo su pronašli utjehu nakon uvjerljivog poraza od Jesenica. Tri dana kasnije gost na Velesajmu bila je momčad Maribora. Premda su poveli već u prvoj minuti domaći nisu uspjeli stvoriti razliku prije nego što su "lisjaki" izjednačili sredinom prve trećine. Zagrepčani su do odlaska na prvi odmor ipak stekli prednost od dva gola. Svaku dvojbu oko ishoda Team Zagreb je otklonio u drugom dijelu susreta kad je triput zatresao mrežu gostiju. Raspoloženi Zagrepčani nastavili su puniti protivničku mrežu i u zadnjoj trećini. Nakon tri pogotka u deset minuta, domaći su stali čime su omogućili Mariborčanima da s dva pogotka  završnici susreta ublaže poraz na konačnih 9:3 u korist zagrebačkog sastava.

Kadeti uvjerljivi protiv Zvezde

TZG igracDesetu prepreku u Internacionalnoj hokejaškoj ligi igrači Teama Zagreb do četrnaest godina savladali su bez većih problema. Gost Velesajma u nedjeljno predvečerje bila je beogradska Crvena Zvezda.  Uvjerljvih 8:0 na kraju rezultat je dominantne igre tijekom cijele utakmice. Omjer šuteva 61:9 govori u prilog tome, a kuriozitet utakmice je svakako i 0 minuta u rubrici za kazne.

Sve dvojbe riješene su u prvih dvadeset minuta kada je Team Zagreb zabio tri gola. Lovro Kumanović je zabio dva puta, a Fran Završki jednom. Istim su tempom nastavili u ostale dvije trećine. U drugoj su zabili Karlo Marinković i Filip Polonijo, a u trećoj, s nova tri pogotka, završavaju posao. Završki i Polonijo zabili su još po jedan gol, a u strijelce se upisao i Ivan Bokšić. Slijedeći vikend Team Zagreb ugošćuje Maribor. Ekipu koja im je nanijela prvi poraz ove sezone. Poraz u Mariboru bio je iznenađenje pa vjerujemo da pobjeda ovog puta neće izostati.

"Lisjaki" platili ceh

med mar"Medvjedi" su nezadovoljstvo zbog poraza u Bledu iskalili na gostima iz Maribora. Isprva su se Mariborčani dobro branili no domaći su u drugom dijelu uvodne trećine triput zatresli protivničku mrežu. Početkom drugog dijela susreta Zagrepčani povisuju prednost, a do kraja trećine obje su momčadi postigle po jedan zgoditak. Premda je već osigurao pobjedu, Medveščak je u posljednjoj trećini pojačao pritisak na goste. Domaći su u prvim minutama otišli na četiri razlike, a u zadnjih deset minuta do kraja su slomili otpor nedoraslog protivnika. Konačnih 10:2 puno bolje odražava odnos snaga dviju momčadi nego tri boda razmaka na ljestvici prije ove utakmice.