PH - mlađi juniori

Novo vrijeme

zibel ulazNovoizgrađena dvorana u Sisku po prvi je put bila poprište jedne službene hokejaške utakmice. Mlađi juniori Siska u svojoj su prvoj ovosezonskoj utakmici ugostili momčad Medveščaka. Ishod utakmice unaprijed je bio poznat, ali je njen značaj za hokej u Sisku pa i u cijeloj Hrvatskoj ogroman. Ono što je desetljećima bio san svih ljubitelja hokeja u Sisku napokon je postao stvarnost. Sisačka ledena ploha sada ima krov pa će se hokejaške aktivnosti moći izvoditi tijekom cijele sezone, a ne samo u tri zimska mjeseca. Sada je na samim Siščanima da upregnu snage i podignu svoj hokej na razinu na kojoj se nalazi i zagrebački i time daju zamah cijelom hrvatskom hokeju. U međuvremenu, sadašnji uzrasti sisačkih hokejaša moraju izdržati još malo teških vremena dok ne uhvate korak s vršnjacima iz Zagreba. Medveščak je bez poteškoća dobio ovaj dvoboj s visokih 27:0.

Medveščak 4 min

Sisak: Orešković - Sinjeri, Gmaz, Pavičić, Bujger, Berić - Agatić, Bukovec, Šimunović, Vavro, Batinović - Franjić. Trener: Dejanović

Medveščak: Bujanić, Debeljak - Podboj, Čavlović, Dimitrijević, Bebek, Joureau - Groznik, Čavić, Mihalić, Čaić, Pejaković - Maurović. Trener: Sertić

Medveščak je do utakmice u Sisku odigrao dvije prvenstvene utakmice. "Medvjedi" su lako svladali pomlađeni sastav Zagreba sa 6:0, ali na sličan način uvjerljivo poraženi od Mladosti sa 7:2. Trener Sertić je na raspolaganju imao sve igrače koji redovito nastupaju u selekciji Teama Zagreb u slovenskom prvenstvu, među kojima su se ponajviše istaknuli napadači Dimitrijević koji je s 32 boda najučinkovitiji u selekciji te Bebek čija 22 boda ga svrstavaju među petoricu najuspješnijih napadača. Od mlađih juniora koji su dosad nastupili u prvenstvu, nedostajao je samo branič Kapuđija. Premda je Medveščak isklizao sa samo 11 igrača, u njegovim redovima nije bilo nijednog kadeta.

Domaći su u svojoj prvoj utakmici sezone isklizali s jednim vratarom i 11 igrača. Samo petorica su pripadala uzrastu mlađih juniora što znači da bez kadetskih igrača "vitezovi" ne bi mogli ni nastupiti. Većina igrača trenira i igra već nekoliko godina no dvojica su na led stala tek prošle sezone. Siščani su prošle sezone imali poteškoća s pridržavanjem pravila o nastupu igrača sukladno uzrastu no s tom su praksom prekinuli makar po cijenu da u nekim uzrastima uopće ne nastupe.

Medveščak je već u prvoj minuti dvaput zatresao protivničku mrežu, a do sredine prve trećine imao je pet pogodaka prednosti. Gosti su u sličnom tempu odigrali i drugi dio trećine pa se na prvi odmor otišlo s devet golova razlike u korist Zagrepčana. "Vitezovi" su u nastavku nešto dulje očuvali svoju mrežu no kad su "medvjedi" postigli prvi pogodak, za manje od sedam minuta postigli su ih još pet. Uslijedilo je dugo razdoblje u kojem su mreže mirovale čak devet minuta, a onda je Medveščak zaključio drugu trećinu svojim šesnaestim zgoditkom.

Domaćima je u posljednjih dvadeset minuta ponestalo energije, a i borbeni duh je bilo teško održavati uz takav omjer. Gosti su nemilosrdno koristili svaku priliku pa su u trećem dijelu susreta postigli čak 11 pogodaka čime su značajno popravili svoju statistiku. Siščani su se branili koliko su mogli no za prvu se utakmicu u sezoni više nije moglo ni očekivati. Medveščak se u Zagreb vratio s očekivana tri boda i mislima u predstojećoj utakmici protiv "veprova". Sisačkim bi hokejašima ovaj ishod trebao biti samo podstrek za iduću sezonu.