Prvenstvo Hrvatske

Prvenstvo prešlo u Sisak

Žensko prvenstvo je ušlo u svoju drugu, sisačku polovicu. Poslije četiri uzastopne utakmice u Karlovcu, red je došao da Siščanke ugoste svoje suparnice iz Karlovca. U prvom okršaju na Zibelu, Siscia je svladala gošće s 3:0. Domaće su od prve minute zagospodarile ledenom plohom, nižući jednu prigodu za drugom. Karlovac se vrlo dobro branio održavajući rezultatsku ravnotežu sve do drugog dijela trećine u kojem Siščanke postižu dva zgoditka u dvije minute. Nastavak susreta nije donio promjenu u odnosu snaga. "Crvene" su i dalje imale više od igre pa su početkom druge trećine s igračicom više povećale prednost. Siščanke su i dalje napadale no više im nije polazilo za rukom probiti protivničku obranu. Ofenziva domaćih nije jenjavala ni u trećoj dionici dvoboja. Prigoda je bilo napretek, ali pak više nije htio u mrežu. Siščanke su ovom pobjedom osigurale prvo mjesto u redovnom dijelu natjecanja.

Karlovac 8 min

Siscia: Baždar - Stiperski P., Berić, Matak N., Lončarević, Pack - Vugić B., Šojat, Matak V., Vugić D., Stiperski M. Trener: Lončarević

Karlovac: Sertić - Zagudajev, Spudić, Katušin, Lekaj, Šnajder - Hajsan, Pudina, Gačić, Vlašić, Primužak - Barberić, Špigelski, Lukačić, Babić. Trener: Ratkaj

Siščanke su riješile u svoju korist sva četiri susreta u Karlovcu. Siscia je najuvjerljiviju pobjedu ostvarila u drugoj utakmici koju je dobila s 9:1, a Karlovačnke su najbliže bodu bile u trećem okršaju koji su izgubile s 4:1. Najučinkovitija u redovima "crvenih" bila je Soldić s 12 bodova ispred Noe Matak s 11 i Mirte Stiperski s 5 bodova. Baždar je upisala 93,33% obrana. Na drugoj strani, prvi strijelac Karlovca je Katušin s 2 boda, a slijede je Spudić, Primužak i Vlašić sa po jednim bodom. Sertić je zaustavila 81,25% udaraca. Domaće su isklizale sa samo dvije petorke, jer su izostale Soldić i Vorkapić. Po prvi puta ove sezone su u domaćem prvenstvu zaigrale Šojat i Pack. Karlovčanke su stigle s gotovo pune tri petorke u kojima nije bilo Benzon.

Početni pritisak domaćih doveo je do isključenja Šnajder u četvrtoj minuti susreta. Siščanke su opsjedale protivnička vrata, ali im nije pošlo za rukom svladati sigurnu čuvaricu mreže "zelenih". Siscia je zadržala napadački zamah i poslije izjednačenja snaga na ledu. Prigode su se nizale, ali je Sertić branila svaki udarac prema vratima. Karlovac se pretežito branio s povremenim izletima na polovicu "crvenih". Nadmoćna igra Siščanki naposlijetku je urodila plodom u 14. minuti. Mirta Stiperski je asistirala Petri Stiperski za vodeći pogodak domaćih. Siscia je početnu prednost povećala prije nego što su se gošće uspjele snaći. Mrežu Karlovca je minutu kasnije pogodila Noa Matak na asistenciju Šojat. "Crvene" su zadržale inicijativu sve do završetka prve trećine, ali im nje pošlo za rukom još koji put zatresti mrežu. Domaće su pri odlasku na odmor mogle biti zadovoljne igrom i vodstvom, ali ni "zelene" nisu imale razlog za očajavanje, jer su se veći dio trećine dobro nosile s nadmoćnim protivnikom.

Siscia je i drugu trećine započela napadački kao i prvu. Ofenziva "crvenih" je iznudila prekršaj gošći doslovno u istoj sekundi kao i u prvoj trećini. Ovog puta je na klupu za kažnjene sjela Pudina. Karlovčanke su se uspješno branile tijekom prve minute kazne, ali su domaće u 25. minuti iskoristile brojčanu prednost. Pack je asistirala Noi Matak za njen drugi zgoditak na utakmici. "Zelene" su minutu i pol kasnije dobile priliku smanjiti zaostatak kad je prekršaj napravila Noa Matak. Međutim, sisačka obrana je obavila svoju zadaću pa gošće nisu bile ništa opasnije s igračicom više, nego pri izjednačenim snagama. Siscia je u drugi dio trećine ušla sa sigurnom prednošću koju je bez poteškoća održavala napadačkom igrom. Naleti domaćih potrajali su do 38. minute u kojoj prekršaj pravi Noa Matak. Karlovčankam je bilo lakše odupirati s brojčano slabijem protivniku. Gošće se nisu uspjele nametnuti s igračem više, ali uzbuđenjima u drugoj trećini još nije bio kraj. Siscia je po izjednačenju snaga na ledu ponovo navalila pa su u zadnjoj minuti prije odmora, jedna za drugom, isključene Šnajder pa Lukačić. "Zelene" su izdržale 39 sekundi s igračicom manje, ali ih je pravi izazov čekao tek na početku zadnje trećine.

Karlovac je u treću dionicu susreta ušao s dvije igračice na klupi za kažnjene. Gošće su morale izdržati čak 76 sekundi sa samo tri hokejašice u igri i potom još 39 s njih četiri. Činilo se da Siščanke ne mogu ispustiti tako dobru priliku za povećanje vodstva. Međutim, u sportu je i nemoguće katkad moguće. Domaće su, unatoč brojnim prigodama, propustile iskoristiti veliku priliku. Karlovčanke su požrtvovnom igrom, spretnošću Sertić i sportskoj sreći očuvale svoju mrežu netaknutom sve do izjednačenja snaga na ledu. "Crvene" su zadržale napadački zamah no vrijeme je odmicalo, a semafor je i dalje pokazivao rezultat s kraja druge trećine. Sertić je marljivo skupljala obrane i održavala nadu u častan poraz na Zibelu. Siscia je nastojala povećati prednost, ali joj to do kraja dvoboja nije pošlo za rukom. Bz obzira na taj "neuspjeh", u domaćem taboru su imali razloga za slavlje, jer su upisali novu pobjedu i teoretski osigurali prvo mjesto u poretku. Karlovac je pružio dobru igru, ali glavni cilj, osvajanje prvog boda, još nije ostvario.