Pljuska za buđenje

J TZG Mar 180225Juniori Teama Zagreb pretrpjeli su neugodan poraz u posljednjem kolu prvenstva Slovenije. Bodove iz Doma sportova odnijela je najslabija momčad u konkurenciji, Maribor. Prvih dvadeset minuta proteklo je u ravnopravnoj borbi tijekom koje domaći nisu iskoristili čak četiri prilike s igračem više. Nastavak susreta nije donio promjene u igri, a Zagrepčani su propustili i kazneni udarac. "Lisjaki" su poveli zgoditkom s igračem manje, a minimalnu prednost su zadržali do kraja druge trećine. Početkom treće dionice susreta, gosti su iskoristili dvojicu igrača više na ledu. Maribor je potom zatvorio utakmicu na što Team Zagreb nije imao odgovor. Domaći su u završnici ipak smanjili zaostatak no za nešto više nisu bili sposobni pa je Maribor slavio s 2:1.

Opširnije...

Na mlađima svijet ostaje - drugi dio

TZG igracDobra suradnja zagrebačkih i beogradskih hokejaških djelatnika ponovo je omogućila mlađim juniorima i juniorima Teama Zagreb da odigraju gostujuće utakmice protiv vršnjaka iz Crvene zvezde istog dana. Neposredno nakon dvoboja mlađih juniora, na led beogradskog Pionira isklizali su i juniori dviju momčadi. Premda su se Zagrepčani jedva skupili za utakmicu, uspjeli su iznenaditi favoriziranog domaćina. Gosti su poveli na samom početku susreta od čega se protivnik nije oporavio do kraja trećine. Zvezdaši su u nastavku preuzeli inicijativu no Team Zagreb je sredinom druge trećine povećao prednost. Beograđani su u završnici trećine ipak smanjili zaostatak. Posljednja trećina protekla je u znaku "crveno-belih" koji su uporno pokušavali izjednačiti. Međutim, gosti su se ne samo obranili, nego su u zadnjim minutama pogotkom u praznu mrežu postavili konačnh 3:1 u svoju korist.

Iskoristili priliku

U18 TZG Tri 180211Team Zagreb je zabilježio drugu uzastopnu pobjedu u juniorskom prvenstvu Slovenije. U utakmici 26. kola Zagrepčani su na svom ledu svladali Triglav sa 6:2. Zahvaljujući zbijenom rasporedu, hokejaši Triglava istog su dana igrali seniorsku utakmicu protiv Zagreba dok su juniori gostovali na Velesajmu. Budući da su ponajbolji juniori kranjskog kluba ostali na raspolaganju prvoj momčadi, sastav "orlova" našao se u nezavidnom položaju u odnosu na Team Zagreb. Domaći su za manje od deset minuta triput zatresli mrežu Triglava čime su u ranoj fazi usmjerili utakmicu u svoju korist. U završnici prve trećine Zagrepčani su povećali razliku na četiri gola no gosti su ubrzo smanjili zaostatak. Početkom druge trećine Gorenjci dolaze na dva razlike. Neko se vrijeme činilo da bi gosti mogli uhvatiti priključak, ali Team Zagreb je sredinom trećine još jednom zatresao mrežu. Na početku posljednje trećine domaći postižu još jedan pogodak nakon kojeg su samo održavali ravnotežu snaga na ledu sve do pobjedonosnog završetka.