Zabijali su samo gosti

U18 TZG Tri 171119Juniorima Teama Zagreb nije pošlo za rukom povezati dvije pobjede. Nakon uspjeha u Beogradu, Zagrepčani su na Velesajmu dočekali kranjski Triglav. Premda "orlovi" nisu doputovali u najjačem sastavu bili su sasvim ravnopravni suparnik Teamu Zagreb. Gosti su rano došli u vodstvo, što je utjecalo na odnos  snaga na ledu no Zagrepčani su uspjeli uspostaviti ravnotežu tako da do odlaska na prvi odmor nije bilo novih pogodaka. U nastavku susreta domaći imaju nešto više od igre, ali ne uspijevaju doći do izjednačenja. Triglav je početkom zadnje trećine povećao prednost što je natjeralo Team Zagreb da ubaci više rizika u igru. Gosti su znali iskoristiti nastale praznine u obrani Zagrepčana te su do kraja susreta čak triput zatresli protivničku mrežu za konačnih 5:0 u svoju korist.

Opširnije...

Za Beograd, drugi dio

TZG dresovibijeliZagrebački juniori su na gostovanju u Beogradu iznenadili vršnjake iz Crvene zvezde svladavši ih s 4:2. To je tek druga pobjeda Teama Zagreb u 12 odigranih utakmica slovenskog prvenstva. Gosti su poveli sredinom prve trećine i minimalnu prednost su sačuvali sve do odlaska na odmor. U nastavku susreta vodila se neizvjesna borba, a Beograđani su poravnali tek u završnici trećine. Na samom početku trećeg dijela susreta Crvena zvezda preokreće omjer. Zagrepčani su se brzo pribrali te su sredinom trećine u četiri minute čak triput zatresli protivničku mrežu. Unatoč naporima domaćih da sustignu protivničko vodstvo, Team Zagreb je sačuvao prednost čime je uzvratio zvezdašima za poraz na Velesajmu. Ovaj uspjeh pomaknuo je zagrebačke juniore sa začelja i dao novu nadu u pozitivni pomak.

Povratak starim navikama

U18slavija TZGJuniori Teama Zagreb pretrpjeli su težak poraz u Ljubljani. Unatoč pobjedi protiv jače ljubljanske momčadi, Olimpije, Zagrepčani su potpuno podbacili samo tjedan kasnije protiv gradskog suparnika "zmajčeka", Slavije. Gosti su tijekom prvih dvadeset minuta pružali dobar otpor Ljubljančanima te su na prvi odmor pošli s minimalnim zaostatkom. Međutim, domaći su u nastavku susreta potpuno preuzeli igru u svoje ruke. Obrana Teama Zagreb držala se do sredine druge trećine nakon čega je "procurilo". Slavija je za šest minuta četiri puta zatresla protivničku mrežu čime je osigurala pobjedu. Ljubljančani su dominirali i u posljednjih dvadeset minuta tijekom kojih su postigli još tri zgoditka za konačnih 8:0.