Prepušteni sami sebi

U18 TZG Jes 171022 2Juniori Teama Zagreb propustili su veliku priliku svladati vodeću momčad prvenstva, Jesenice. Premda su gosti nastupili u oslabljenom sastavu to ne bi bilo umanjilo značaj pobjede Zagrepčana. Domaći su poveli na samom početku susreta nakon čega se razvila ravnopravna borba. Team Zagreb se uspješno nosio s gostima, a neposredno pred završetak trećine Zagrepčani su povećali prednost. Jeseničani su treći pogodak primili početkom druge trećine, ali su ubrzo smanjili zaostatak. Raspoloženi domaćin je u roku od minute vratio razliku na tri pogotka. Sredinom trećine "železari" još jednom pogađaju mrežu Teama Zagreb. Nedovoljna tjelesna pripremljenost domaćih omogućila je Jesenicama da zagospodare ledenom plohom u posljednjoj trećini. Pet minuta prije kraja trećine gosti su s dvojicom igrača više prišli na gol manjka, a u predzadnjoj su minuti izjednačili. Zagrepčani su već poslovično neučinkoviti u produžetku i raspucavanju pa su Jesenice napustile Velesajam s dva boda u džepu.

Opširnije...

Bez nade na Bledu

U18bled TZGČetiri dana poslije nes(p)retnog poraza u Mariboru juniori Teama Zagreb uputili su se preko tjedna na gostovanje u Bled. Domaćin je dočekao Zagrepčane nakon teškog poraza od Triglava pa mu je bila potrebna pobjeda kojom bi popravio raspoloženje. Zagrebačka selekcija pokazala se kao idealan protivnik za liječenje rana. Gosti su se od početka našli u podređenom položaju, ali su zadržali rezultatsku ravnotežu sve do sredine prve trećine kad "labudovi" postižu dva pogotka u razmaku od 40 sekundi. Suparnici su u nastavak susreta ušli napadački raspoloženi. Prvo su Bleđani s dva pogotka otišli na nedostižnih četiri razlike, a onda su do polovice susreta gosti dvaput zatresli mrežu. Bled je do kraja trećine povećao prednost koju je bez poteškoća održavao sve do završnice susreta. Nekoliko minuta prije kraja, Bled postavlja konačnih 6:2 u svoju korist.

Poraz koji se morao izbjeći

U18 Mar TZG 171015Zagrebačkim juniorima pošlo je za rukom izgubiti već dobivenu utakmicu. U derbiju začelja Team Zagreb je na gostovanju u Mariboru vodio sve do posljednje sekunde trećeg dijela utakmice. Domaći su zajedno sa sirenom po drugi puta izjednačili i time izborili produžetak. Zagrepčani su nakon nešto bolje igre završili prvu trećinu s minimalnim vodstvom. U nastavku susreta gosti su propustili povećati svoju prednost čime bi utakmicu odveli u mirnije vode. "Lisjaki" su iskoristili ponuđenu priliku i u završnici trećine izjednačili. Team Zagreb se početkom zadnje trećine vratio u vodstvo, ali se nije uspio odlijepiti od Mariborčana koji u dramatičnoj završnici spašavaju bod. U drugoj minuti produžetka Maribor postiže pobjedonosni pogodak kojim ostavlja buduću hrvatsku reprezentaciju na začelju ljestvice.