Slom u tri minute

U16 TZG Jes 171021Mlađi juniori Teama Zagreb u devetom su kolu prvenstva Slovenije na Velesajmu dočekali susjeda na ljestvici, momčad Jesenica. Zagrepčanima je to bila prva utakmica nakon stanke od 18 dana i pobjede nad Celjem. Domaći su dobro otvorili dvoboj protiv klizački i tehnički jačeg suparnika. Team Zagreb je poveo sredinom prve trećine, a nakon izjednačenja, domaći su u završnici trećine vratili prednost. Jesenice su u nastavku susreta opet poravnale no Zagrepčani su se brzo vratili u vodstvo. Od sredine druge trećine stvari kreću loše po domaće. "Železari" su prvo izjednačili, a potom u zadnje tri minute postigli tri zgoditka i usmjerili utakmicu u svoju korist. Početkom trećeg dijela susreta gosti su još dvaput zatresli mrežu i time otklonili svaku dvojbu oko ishoda. Team Zagreb je uspio samo ublažiti poraz na konačnih 8:4.

Opširnije...

Na "labudovima" svijet ostaje

U16 TZG Ble 170930Dva tjedna nakon pobjede nad zagrebačkim juniorima, mladi bledski hokejaši svladali su Team Zagreb i u uzrastu mlađih juniora. Sastav u kojem je bilo mjesta za čak osam pobjednika iz juniorske utakmice nadjačao je svoje zagrebačke vršnjake. Domaći su poveli u drugom dijelu prve trećine no Bled je neposredno pred odlazak na odmor izjednačio s igračem više. U nastavku susreta gosti su još jednim zgoditkom preokrenuli omjer i stečenu prednost očuvali sve do kraja trećine. Nadu Zagrepčana da će ipak dobiti ovu utakmicu ugasila su dva uzastopna zgoditka Bleda u prvom dijelu zadnje trećine. Domaći su do kraja susreta stigli samo ublažiti poraz u posljednjim trenucima dvoboja na 2:4.

Opasni poslije odmora

U16 Tri TZG 170923Mlađi juniori Teama Zagreb zabilježili su prvu pobjedu u gostima u novom prvenstvu. Protivnik Zagrepčana bila je momčad Triglava, osvajač predsezonskog turnira u Zagrebu. Budući da su mladostaši sami za nijansu bili slabiji od "orlova" na spomenutom turniru, gosti su očekivali da će zajednička momčad sva tri kluba biti daleko opasniji protivnik Kranjčanima. Međutim, iskusni trener domaćih dobro je proučio suparnički sastav pa smo šezdeset minuta gledali neizvjesnu borbu dvaju ravnopravnih suparnika. Gosti su u prvih dvadeset minuta imali više od igre, ali prednost na ledu nisu pretvorili u pogotke. Na samom početku druge trećine Zagrepčani dolaze u vodstvo čime su samo potaknuli Slovence da ubrzaju igru. Nastavak susreta protekao je u znaku domaće momčadi koja je imala izrazitu premoć. Pritisak Triglava doveo je i do izjednačenja sredinom drugog dijela susreta. Na drugi odmor također se pošlo u rezultatskoj ravnoteži. Odmah po početku trećine, gosti koriste igrača više te se vraćaju u vodstvo. Od tog trenutka pa sve do posljednjeg zvuka sirene gledali smo bespoštednu, ali fer borbu u kojoj su oba sastava imala svoje prigode no mreže se više nisu tresle.

Raspucali se u Celju

U16 Cel TZG 171003Nakon poraza od Bleda koji ih je ostavio u lošem raspoloženju mlađim juniorima Teama Zagreb uslijedio je protivnik kakav im je trebao. Momčad Celja nije osvojila nijedan bod, a u tri odigrane utakmice skupila je gol razliku od -20. Zagrepčanima je trebalo dosta da slome otpor nedoraslog protivnika. Poslije prvih dvadeset minuta gosti su imali samo dva gola prednosti. Početkom druge trećine Team Zagreb je nanizao nekoliko pogodaka čime je riješio pitanje pobjednika. Na mali odmor pošlo se s prednošću gostiju od pet pogodaka. Mladi Celjani razbijeni su tek u trećoj dionici dvoboja u kojoj su gosti čak devet puta zatresli mrežu za konačnih 15:1 u svoju korist.

Nastavili s pobjedama

U16 Mar TZG 170926U zaostaloj utakmici prvog kola prvenstva mlađih juniora, Team Zagreb je u Mariboru svladao domaćina sa 7:3. Prvih dvadeset minuta "lisjaki" su pružali dobar otpor Zagrepčanima kojima je trebalo vremena da povežu svoje redove i nametnu način igre. Gosti su poveli početkom drugog dijela susreta no Maribor je za samo dvije minute izjednačio. Team Zagreb je ubrzo pokazao da se ne šali i ponovo prešao u vodstvo. Sredinom nastavka, Zagrepčani su u kratkom razmaku dvaput zatresli protivničku mrežu i stvorili sigurnu prednost. U prve dvije minute posljednje trećine gostujući sastav postiže dva zgoditka čime je protivnika doveo na pred potop. Domaći su u zadnjih deset minuta uspjeli primiriti nalete Teama Zagreb i s dva pogotka ublažiti poraz. Nepromišljeni pokušaj vađenja vratara u završnici susreta samo je pomogao Zagrepčanima postići još jedan pogodak.

Sigurna pobjeda Zagrepčana

U16 TZG CZ 170919Početkom rujna mlađi juniori Crvene zvezde gostovali su u Zagrebu na turniru koji je uz tri zagrebačka kluba okupio i kranjski Triglav. Beograđani su osvojili treće mjesto zahvaljujući pobjedama nad Medveščakom i Zagrebom. Nakon malo više od dva tjedna "crveno-beli" su se vratili na Velesajam, ovog puta na utakmicu prvenstva Slovenije protiv Teama Zagreb. Selekcija ponajboljih zagrebačkih mlađih juniora dobro je otvorila utakmicu i do sredine prve trećine imala dva gola prednosti. Domaći su u nastavku susreta i treći put zatresli mrežu no zvezdaši se nisu predavali. Gosti su polovicom druge trećine smanjili zaostatak no na mali odmor se ipak pošlo s tri gola razlike za Zagrepčane. Crvena zvezda je pogotkom na početku treće dionice dvoboja vratila nadu u povratak no domaći su ostali pribrani i poslije nekoliko minuta uzvratili. U samoj završnici utakmice vidjeli smo još tri zgoditka. Prvo je Team Zagreb povećao prednost, a potom su Beograđani u zadnjoj minuti s dva zgoditka ublažili poraz.