Na kraju se novci broje

U12mladost zalogInternacionalna hokejaška liga za igrače do 12 godina došla je do devetog kola. U akciji su bila sva tri zagrebačka klub, sva tri na gostovanjima. Nakon dvije trećine svi su gubili, no to je još daleko od kraja pa je na kraju ishod bio puno bolji. Mladost je s 4:0 u posljednoj trećini, u direktnom dvoboju za drugo mjesto, došla do bodova protiv Slavije. Medveščak je s 5:0 u završnici osvojio bodove protiv Maribora. Pokušao je i Zagreb u Celju, no nedostajali su pogotci u trećoj dionici.

Nakon poraza od Triglava "veprovi" nisu do bodova uspjeli doći ni u Celju. U neizvjesnoj utakmici na koncu su poraženi 4:2. Većina golova pala je u prvoj trećini koju su domaćini dobili 3:1. Početkom drugog dijela Zagreb smanjuje na 3:2 i ostatak utakmice pokušava doći do izjednačenja. Sve dvojbe u posljednjoj minuti otklanja četvrti pogodak Celja. Oba pogotka za "veprove" postigao je Filip Svjetličić. Celjanima je ovo bila tek druga pobjeda izborena u 45 minuta, a Zagreb je ovim porazom pao ispod 50% osvojenih bodova. Pred njima je teška serija u kojoj do kraja studenog igraju protiv tri vodeće ekipe. Prije njih ugošćuju prvog susjeda na tablici, A ekipu Bleda.

Celje, Dvorana Celje, 04. studeni 2017.
IHL utakmica broj 165, gledatelja 30
Suci: R.Jeram, U.Jeram

HK ECE Celje - KHL ZAGREB  4:2 (3:1,0:1,1:0)

Celje: Zupanc, Kerkoš Šarlah - Apšner, Cekuta, Koštomaj Valenčak, Krajcar, A.Krofl, Ž.Krofl, Marinšek, Rakita, Ramšak, J.Robek, M.Robek, Roškar, Skamen, Šturbej, Založnik, Zidanšek. Treneri: Ramšak, Robek
Zagreb: Slade, Zaninović - Alić, Bačvar, Beljo, Bokšić, Debelić, Fernečina, Jagatić, Komušanac, Mihanović, Perić, Šimac, Sović, Švarc, Štajer, Špeletić, Svjetličić, Zovko, Zlatar. Trener: Srketić

***

Odgođena utakmica s Olimpijom "mamutima" je uskratila mogućnost borbe za prvo mjesto. U međuvremenu ih je preskočila i Slavija koja je u dvije odigrane ostvarila dvije pobjede. Upravo je kod njih Mladost gostovala ove subote pa je utakmica u dvorani Zalog predstavljala pravi derbi ovog kola. Taj je epitet i opravala. Deset minuta prošlo je bez golova, a onda je Slavija s igračem manje došla do vodstva. U preostalom vremenu kazne Mladost dolazi do izjednačenja, a do kraja trećine i preuzima vodstvo. Oba pogotka postigao je Roko Goršić. Početak druge dionice donosi novo izjednačenje, a s još dva gola u ovoj trećini Slavija odlazi na sigurnih 4:2. Zanimljivo, trećinu koju je domaćin dobio s 3:0, gosti su bili puno aktivniji, ali neprecizniji. Omjer šuteva u ovih 15 minuta čak 16:6 za Mladost. Kratak odmor među trećinama "mamuti" su dobro iskoristili. U posljednjih petnaest minuta s četiri gola stižu, dva od njih s igračem manje, prestižu domaćina i pobjeđuju 6:4. Preokret je režirao nezadrživi duo Mladosti Bruno Idžan i Roko Goršić, svaki s dva gola. Mladost tako ostaje za petama vodećem i nastavlja borbu za vrh. U slijedećem kolu ugoščuju Crvenu Zvezdu.

Ljubljana, Dvorana Zalog, 4. studeni 2017
IHL utakmica broj 72, gledatelja 60
Suci: Rakovič, Žuber

HK SLAVIJA JUNIOR U12 - KHL MLADOST U12 4:6 (1:2,3:0,0:4)

Slavija Junior: Kuder, Krušec Urbanc - Bizjak, Bolte, Brunček, Butina, Golob, N.Gostiša, T.Gostiša, Janežić, Juhart, Klemenčić, Kvartuh, Petrović, Predalič, Špari Leben, Špendal, Starašinič, Šuštar, Turšič Sečkar, Volaj, Vresk. Trener: Pesjak
Mladost: Stojanović - Buljeta, Šarčević, Goršić, B.Idžan, Marojević - Koren, F.Debeljak, Mandušić, Najdanović, Šimunković -  Varga, Tukulj, Zdilar. Trener: Cerovečki

***

Pet uvodnih poraza je gotovo zaboravljenom. Na gostovanju u Mariboru ostvarili su treću uzastopnu pobjedu, uhvatili priključak s glavninom klubova i na najboljem su putu prema "gornjem domu". "Lisjaki" su stekli prednost u prvoj trećini, zadržali je i u drugoj, ali u trećoj na scenu dolaze "medvjedi" i već simboličnim preokretom dolake do pobjede. Izjednačili su na početku treće dionice, a utakmicu prelomili u posljednjih pet minuta. S četiri gola u završnici dolaze do uvjeljivih 7:3. Trostruki strijelac bio je Patrik Šmejkal, a po jednom su mrežu tresli Kokorić, Kurjaković, Soldo i Šibenik. U slijedećm kolu Medveščak gostuje u Jesenicama. U toj utakmici nisu favoriti no iznenađenja su uvijek moguća.